ayak nasıl çizilir
Merhaba; Bu yazımızda sizlere karakalem ayak nasıl çizilir? Sorusuna bilgimiz dâhilinde anlatmaya çalışacağız. Sitemizi yakından takip edenler bilir; daha önce de internet sitemiz üzerinden insan vücuduna ait birçok uzvun Karakalem nasıl çizilebileceğini detaylı bir şekilde ve bol resimler eşliğinde anlatmaya çalışmıştık. Bu anlatımlarımıza örnek verecek olursak; Göz çizimi, burun çizimi, el çizimi, Ağız ve Diş çizimi örnek olarak gösterebiliriz. Değerli takipçilerimizin bu anlatımlarımızdan oldukça memnun oldukları ve yeni karakalem resim konuları eklememizi istedikleri yönünde birçok mail ve mesajlar aldık. Karakalem çizim derslerimizden birilerinin faydalandığını duymak bizi bir hayli mutlu etti. Bizde fırsat buldukça ve meraklıları için elimizden geldiği kadar karakalem derslerine ağırlık vermeye çalışacağız. Diğer yazılarımızı incelemek istiyorsanız sitemizde yayınladığımız diğer derslerimizi de gözden geçirebilirsiniz. Umarız bu yazılarımızı beğenir ve istifade edersiniz. Evet, bu yazımızda da yine insan vücudunun önemli unsurlarından biri olan Ayağın karakalem resim olarak nasıl çizebileceğinizi sizlere adım adım anlatacağız. Karakalem ayak nasıl çizilir? Sorusuna bu yazımızı okuduktan sonra Cevaplar bulabileceğinizi umuyoruz. Dilerseniz Sözü daha fazla uzatmadan karakalem ayak nasıl çizilir konusunu anlatmaya başlayalım. 
ayak nasıl çizilir
İnsan vücudu ile ilgili çizimlerde açık konuşmak gerekirse en özensiz ve gelişi güzel çizimi yapılan organ Ayaklardır dersek abartmış olmayız. Gerçekten de komple çizilen bir insan vücudunda ayaklar adeta üvey evlat muamelesi görür ve bazen hiç çizim alanına bile dâhil edilmezler. Dâhil edildiklerinde de çoğuz zaman yarım yamalak ve öylesine bir şekilde çizilirler. Yani çizimlerde ayaklara eller kadar hak ettiği değer verilmez. Ayaklarında kaderi böyleymiş. 

İnsan vücudu çizimlerinde ayakların en çok uğradıkları muamele genellikle bacağa kama şeklinde bir çıkıntı ile çizilmesidir. Bu şekilde çizimi yapılan ayak çizimi yapılan kişinin ayaklarında sanki çorap varmış havası yaratır. Bir diğer en çok düşülen hata ise; ayakta ve tam cepheden resmedilen modellerin ayakları küçük kutucukların içindeymiş gibi resmedilirler. Bu tarz yanlış ayak çizimlerine biz çok rastlıyoruz ve Bu tarz çizimlerde bu küçük hata çizime bakan kişilerin en çok dikkatini çeken unsur olur. İnsan gözü köşeli çizimlere daha çok dikkat eder. Bu durum mükemmel bir çizim dahi olsa çizimi gölgeleyen bir ayrıntıya dönüşür. Bu sebeple ayakların çizimi yaparken ayak nasıl görünüyorsa ve ayağın kendine has o karakteristik yapısı nasılsa o şekilde bir çizim ortaya koymak gereklidir. Yoksa hiç ayak olayına girmeyin daha iyi.

Ayakları çizmek elleri çizmek kadar zor değildir; ama ayaklar bazı açılardan çizimi yapıldığında aldatıcı görünümlere sebebiyet verir ve bu açıdan çizimleriniz garip görünebilir. Bütün çizim derslerimizde bolca alıştırma yapmak kuralımız ayak çiziminde de geçerlidir. Ayakları hemen her açıdan; önden, arkadan ve her iki yandan çizme alıştırması yapmak mükemmel ayak çizimi için önemlidir. Alıştırma yapmak için kendi ayaklarınızı model olarak kullanabilirisiniz. Ayağınızın aynadaki yansımasını dikkate alarak farklı pozisyonlarda ayak çizimleri yapabilir, böylelikle ayağın karakteristik hallerini inceleyebilirisiniz. İnsanların ayakları temelde aynı gibi görünse de kişiden kişiye ayak ölçüleri ve görünümleri farklılık arz eder. Ayaklar kendi aralarında büyük farklılıklar gösterir ve pek azı klasik modele tam olarak uyar. Bu sebeple çizimi yapacağınız kişinin cinsiyeti veya yaşı ayak karekteristliğini oldukça etkiler. Gerçekçi bir ayak çizmek için bir kadının, bir erkeğin ve bir çocuğun ayağını çizme alıştırması yapın. Böylelikle her defasında çok daha mükemmel ayaklar çizebileceksiniz. Aşağıda yer alan örnek çizimleri lütfen inceleyiniz. Ayağın her pozisyonda aldığı şekil ayak yüzeyinde oluşan kıvrımlar, eklemlerin aldığı şekilleri inceleyiniz. Ana karakteristikleri göz önünde bulundurarak bu örneklere bakın. 
ayak nasıl çizilir
Bu görünümlerde içteki ayak bileği kemiğinin dıştaki ayak bileği kemiğinden daha yukarıda olduğunu görebilirsiniz. Ayağın Topuk kısmını, aşil ten donunu ve tırnak yapısını dikkatli bir şekilde inceleyin. Ayağın aldığı her şekilde eklemlerde nasıl şekilleniyor, ayak- parmakları nasıl haller alıyor bunları gözlemlemeniz gerekmektedir. Ayağın o kendine has Önden baktığınızda çizginin dalgalandığını, ayak başparmağını, ayağın üst kısmını ve topuğu nasıl çevrelediğini gözlemleriniz sonucu fark edeceksiniz. Bu açıdan ayak başparmağı diğerlerini kısmen gizliyor. Ayağın üst kısmına ve taban çukuruna dikkat edin.Dıştan bakıldığında taban daha yayvan, ayak parmakları ise daha net görünüyor Bütün çizimlerimizde olduğu gibi bir nesneyi çizerken yakınında bulunan diğer nesnelerle olan en boy oranına dikkat etmeyi unutmayın. Karakalem Ayak çiziminde de bu kural değişmez ve parmaklarının birbirleriyle ve ayağın bütününün boyuyla ilişkisini gözden kaçırmayın. 
ayak nasıl çizilir
Usta bir çizer olma istiyorsanız bol bol alıştırma yapmaktan başka şansınız maalesef yok. Sadece bir kopyacı olmak istemiyorsanız insan vücuduna ait temel uzuvların karakteristik yapısını iyi gözlemlemeli ve bu uzuvlar ile ilgili her açıdan farklı alıştırmalar yapmaktan geri durmamalısınız. Mesela pek sık çizimi yapılmasa da ayağın alttan nasıl göründüğünü gözlemleyip bu şekilde de çizimler Bu perspektiften bakıldığında ayak parmaklarıyla ayak tabanı arasındaki ilişki çok farklı. Göreceksiniz farklı açılardan yaptığınız çizimler size her geçen gün ustalık ve uzmanlık kazandıracaktır. 
ayak nasıl çizilir
Karmaşık bir eklem olan ve bacak yapısından önemli bir yere sahip olan dizi yakından incelemeniz gerekecek. Aslında oldukça dikkat çekici bir şekle sahip olan dizleri çizmek, örneğimizde olduğu gibi, öznenin diz kapağı açık olarak gösterildiği zaman, çok eğlenceli olabilir. 
ayak nasıl çizilir

Burada yer alan çizimleri inceleyerek bacak ve kas yapısı hakkında fikir edinebilirsiniz. İyi bir bacak çizmenin yolu bacağı oluşturan kasların ne kadar iyi betimlendiği ile alakalıdır. Örnek çizimleri inceleyerek bacak ve kas nasıl çizilebileceği hakkında fikir edinebilirsiniz. Bu örnek çizimlerde bacak ve onu oluşturan kas yapısı çok güzel bir şekilde tasvir edilmiştir. 
ayak nasıl çizilir
Bacağın ayak çizimlerinde zorlanılan noktalardan biride Ayak ile bacağın birleştiği nokta çizim konusunda amatör olan arkadaşlar için sorun teşkil eden bir nokta olabilir. Yani ayağın ve bacağın mükemmel bir şekilde çizildiği bir çizimde bu kısımda ki bir aksaklık güzelim çiziminizi berbat bir hale getirebilir. Bu sebeple Ayak bileğiyle ayağın üst kısmı arasındaki ilişkiye özellikle dikkat edin ve bu ilişkiyi bolca çizimler ile kendinizi geliştirmeye bakın. 
ayak nasıl çizilir
Evet, sevgili dostlar bu yazımızda adım adım karakalem ayak nasıl çizilir anlatmaya çalıştık. Umarız yazımızı beğenmişsinizidir. Bu tarz öğretici yazıları yeri geldikçe internet sitemiz üzerinden yayınlamayı amaçlıyoruz. 
ayak nasıl çizilir
İnternet sitemiz üzerinden %100 müşteri memnuniyeti garantili, karakalem portre sipariş alımları son hızla devam etmektedir. Karakalem portre çizimleri beğenme garantilidir. Memnun olmadığınız çizimler için ücret iadesi yapıyoruz. Sevdiklerinize sürpriz yapmak ve onları mutlu etmek istiyorsanız, yapacağınız işlem çok kolay. İnternet sitemiz üzerinden veya WhatsApp üzerinden bizlere, sevdiğiniz kişilerin çözünürlüğü yüksek, kaliteli fotoğraflarını gönderiyorsunuz. Bizde benzetme garantili karakalem resimlerini çizerek, Çizimleri korunaklı bir şekilde adresinize gönderiyoruz. Eşinizin dostunuzun kısacası tüm sevdiklerinizin yıllarca unutamayacağı ve sergilemekten gurur duyacakları harika karakalem çizimler vaat ediyoruz. Siz de portreresim.com’un mutlu müşterilerinden biri olmak istiyorsanız bizimle iletişime geçmeniz yeterli. Hoşça kalın. 

Yorum Gönder Blogger

  1. Yine her zamanki gibi çok samimi ve içten bir anlatım yapmışsınız... elinize ve Emeğinize sağlık

    YanıtlaSil

 
Top