Çaybardağı ve kız kulesi karakalem çalışması
Merhabalar, sevgili portreresim.com takipçileri... Bugünkü resim paylaşımımız oldukça sıra dışı! Bu resmi sıra dışı kılan en önemli şey ise, hayal gücümüzü harekete geçirmek! Bildiğiniz gibi daha önce paylaşmış olduğumuz karakalem portre resimler daha çok insan yüz resimleriydi ve biz bu çalışmalarımızda karşımızda ne gördüysek, olduğu gibi resim kağıdına yansıtıyorduk! Bu sefer farklı bir yol izleyerek, şeffaf bir materyal olan çay bardağı içerisine Kız Kulesi'nin eşsiz gece manzarasını koyduk! Çay bardağı ve içerisinde kız kulesi! Varın bu resimdeki anlamı kendi kendinize izah edin! 

Sanat nedir? Sanat hayata güzellik katmaktır.Görünmeyeni göstermek, görüneni gizlemektir. Bazen bir fotoğrafçı her gün önünden geçtiğiniz bir manzaranın öyle bir açısından fotoğraflar ki ,o fotoğraftaki yerin önünden geçtiğiniz yer olduğunu bilirsiniz,ama inanamazsınız. Eski bir ahşap ev düşünün derme çatma, virane bir halde. Öyle bir perspektiften çekilir ki o ahşap evde yaşamak bile isteyebilirsiniz. Veya bir Görüntü yönetmeni sadece bir evin içinde geçen hikayeyi film boyunca öyle açılardan yakalayarak film yapar ki biz sıkılmadan o filmi izleriz.(Panik Odası filmini izleyenler bilir.Film boyunca bir evde geçen hikaye, inanılmaz heyecanlıydı.) Bazen de Sanatçı gözüyle bakanlar, iki farlı resimden öyle bir kompozisyon ortaya çıkarılır ki şaşkınlığınızı gizleyemezsiniz.Tıpkı Bizimde karakalem çiziminden oldukça keyif aldığımız bu resimde olduğu gibi. Oldukça etkileyici değil mi?

Bize çalışmalarınızı gönderin, hatta mümkünse çalışmalarınızda neye vurgu yapmak istediğiniz, hangi mesajları vermek istediğinizi ya da resim çalışmanızın öyküsünü de yazarak gönderebilirsiniz! Gönderin karakalem çalışmalarınızı burada yayınlayalım!

Sevgi ve mutlulukla 

RESSAM SEDAT

Yorum Gönder Blogger

 1. Çok başarılısın. Öğrenciyim param olsaydı ilk içim annemi çizdirmek olurdu :)

  YanıtlaSil
 2. Harika bir karakalem resim olmuş. harikasınız.

  YanıtlaSil
 3. Güzel bir karakalem resim çalışması elinize sağlık.

  YanıtlaSil
 4. İstanbulu anlatan en güzel resim kız kulesi bence kusursuz bir çizim olmuş çok beğendim ben emeğinize sağlık süper olmuş.

  YanıtlaSil

 
Top