Kişiye Özel Karikatür
Merhaba; sevgili portre resim ziyaretçileri. Bu gün bizleri oldukça mutlu eden ve sizlerinde memnun olacağına inandığımız bir haberi sizlerle paylaşmak istiyoruz. Şimdiye kadar portre resim sitemize sadece karakalem portre siparişleri verebiliyordunuz. Ancak siz değerli müşterilerimizden gelen yoğun talepler üzerine internet sitemize artık karikatür siparişi de verebileceksiniz. Karakalem portre çizimlerinde kalitemiz konusunda ödün vermediğimizi siz değerli müşterilerimiz biliyorsunuz. İnternet sitemiz üzerinden bize ulaşan “portre çizim siparişleri ”nin her biri en itinalı ve en kaliteli olacak şekilde çizilip hazırlanır. Karakalem portre çizimimizi de ki bu kalite anlayışımız karikatür çiziminde de aynen devam ettireceğimizi siz değerli müşterilerimiz duyururuz. Bu konudaki prensiplerimizden kesinlikle ödün vermeyiz. Karakalem portre çiziminde iddialı olduğumuz kadar Karikatür çiziminde de oldukça idaalıyız . Bu konuda öyle iddialı, çizim ekibimize öyle güveniyoruz ki; bütün Karikatür çizimlerinde müşteri memnuniyeti garantisi veriyoruz. Karikatür çizimi de müşteri memnuniyeti garantisi vermemizin altında yatan sebep Karikatür çizim ekibimizi kendi alanlarında profesyonel işinin ehli çizerler olmasıdır. Karikatürist arkadaşlarımızın çizimleri bizleri olduğu kadar sizleri de şaşırtacak ve hayretler içinde bırakacağından eminiz. Bu konuda lafı fazla uzatmaya İsterseniz karikatür hakkında merak edilebilecek bazı sorular için birkaç bilgi paylaşalım.
portre karikatür sipariş
Karikatür Sipariş
Önce “Karikatür nedir?” sorusundan başlayalım. Karikatür; Ele aldığı konuları komik ve alaycı yönleri ile ele almaya çalışan, çoğu zaman iğneleyici ve hiciv etme amacı güden, çarpıtılarak sunumunun yapıldığı resim sanatına karikatür denir. Karikatürde çizimi yapılan nesne veya kişinin en göze batan fiziksel veya karakteristik özellikleri ön plana çıkarılarak veya abartılarak, güldürmek veya hicvetmek maksadıyla çizimi yapılır. Karikatürde amaç çizimi yapılan kişinin fiziksel görüntüsüyle alay etmek değildir. Kısaca bu şekilde tanımını yapabileceğimiz karikatür ilk olarak ne zaman ortaya çıktı? 
portre karikatür siparişi
Tek Kişi Karikatür
Bu sorumuzada kısaca cevap verecek olursak. Türkçemize Fransızcadan geçen karikatür sözcüğü İtalyanca caricare kelimesinden türetilmiştir. Caricare kelimesi de İtalyancada sorumlu tutmak yüklemek anlamına gelen bir kelimedir. Dolayısı ile karikatür için anlam yüklenmiş resim denebilir. Peki Karikatür kelimesi yazılan kaynaklar içinde ilk önce ne zaman kullanıldığını da yazacak olursak. Karikatür kelimesi İlk defa 1716 yılında Sir Thomas Brown’un kalem aldığı Christian Morals adlı eserinde geçmiş bir kelime olarak kayıtlara geçmiştir. Bilinen en eski Karikatür örneklerini ünlü ressam Leonardo da vinci tarafından verilmiştir. Ünlü ressam insanları gözlemleyerek onlara ait belirli kusurları çizimlerinde abartarak kullanmış, bu çizimler karikatür sanatının ilk örnekleri olarak kabul görmüştür. Günümüzde karikatür geniş olarak yapılan, hemen hemen her ülkede okuyucusu ve hayranı bulunan, düzenli olarak dergiler veya kitaplar halinde satılabilen bir sanat dalıdır. Günümüzde özellikle siyasi ve sosyal yergi amacı güden karikatürler çok yaygındır.
karikatür siparişi
Karikatür Sipariş
Bugüne kadar sevdiklerinize birçok şekilde hislerinize tercüman olacak hediyeler sundunuz. Kabul! Hepside birbirinden özel ve güzeldi. Şimdi size güzel bir teklifimiz var. Bu defa sevdiklerinizi oldukça şaşırtacak ve mutlu edeceğine inandığımız hem çok özel hem de oldukça orijinal bir hediye sunmaya var mısınız? Sevdiklerinize onların karikatürlerini çizdirip hediye olarak sunmanızı şiddetle öneriyoruz. Bu şekilde bilindik o klişe hediyelerden de kurtulmuş olacaksınız. Bunun için yapmanız gereken sadece bizlere, sevdiklerinize ait yakın plan çekilmiş ve mümkünse o inci tanesi dişlerinin ortaya çıktığı gülümser bir vaziyetteki fotoğraflarını yollamak olacak. Karikatürünü çizdireceğiniz kişinin o en bilindik, en karakteristik halini veya ne şekilde çizdirmek istiyorsanız bize yazarak belirtiyorsunuz, bizde sevdiklerinizi sizin istediğiniz şekilde karikatürlerini çiziyoruz. Bizleri karikatür çizimi konusunda istediğiniz gibi yönlendirebilirisiniz. Sevdiklerinizi kılıktan kılığa sokabilecek, onları her durumda çizip gösterecek yetenekte karikatüristlerimiz var! 
karikatür çizdirmek istiyorum
Çift Kişilik Karikatür
Siz hayal edin biz çizelim! Yazımızda karikatürün abartı ve mizah sanatı olduğunu belirtmiştik. Sizlerde sevdiklerinizin karikatürlerini çizdirtmek istediğinizde ilk önce onların en karakteristik yönlerini düşünün. (Mesela cimrimi, bonkör mü, sinirlimi, esprilimi bunun gibi) Veya çok ön plana çıkmış hobilerini düşünerek te başlayabilirisiniz. Mesela araba tutkunu bir sevdiğinizden bahs ediyorsak son model bir araba ile çizilmiş bir karikatürü onu bir hayli mutlu edebilir. Bu arada bayanlara küçük bir tüyo verelim Sevdiğiniz bir erkeğin karikatürünü çizdirmeyi düşünüyor ve bu sevdiğiniz kişi futbol meraklısı bir erkekse düşünmeden onu bir futbol sahası içinde röveşataya pozisyonuna kalkmış, topu filelere gönderirken ve tuttuğu takımın forması içinde çizilmiş bir karikatürü ona hayatının en güzel hediyesi olarak gelecektir. Böylesi çizilmiş bir karikatürünü iş yerinde masasından veya evinde duvarından indirmeyeceğine garanti veriyoruz. Dönüşecektir. Şimdide erkeklere küçük bir tüyo verelim. Bayan bir sevdiğinizin karikatürünü çizdirirken bir şarkıcı veya podyumdaki bir manken (miş) gibi çizdirmeleri şiddetle tavsiye edilir. Sakın kız arkadaşımı obur, şişman burnu büyük çizdirmeye kalkmayın. Zira bu dünyada öyle bir bayan yok:) Bunlara dikkat edilirse hiçbir sorun olmadan hediye süreci tamamlanır:)

Sevgili ziyaretçilerimiz bugün sizlere www.portreresim.com üzerinden artık karikatür siparişi verebilenciğiniz bilgisini paylaşmış olduk. Tekrar altını çizmekte fayda görüyoruz<. Karikatür çizimlerimizi kesinlikle müşteri memnuniyeti garantili olarak çizilecektir. Müşteri memnuniyeti bizim vazgeçemeyeceğimiz yegane standardımızdır. Bunu tekrar tekrar üzerine basa basa belirtiyoruz. Şimdi müşteri memnuniyeti demişken bizlerin harika çizimler yapabilmesi için Müşterilerimizin de üzerine düşen bazı sorumluluklar var. Şimdi yeri gelmişken bu konuya değinelim.

Karikatür siparişi vermeden önce bilmeniz gerekenler:

 • İlk şartımız:Resmini göndereceğiniz kişinin resmi yakın plan çekilmiş ve yüz hatlarının net ve belirgin olması ilk şartımız.
 • İkinci şartımız: Resmini göndereceğiniz kişinin resmi yakın plan çekilmiş ve yüz hatlarının net ve belirgin olması buda ikinci şartımız ilkiyle aynı olduğunu biliyoruz. Sadece bizim için ne kadar önemli bir ayrıntı olduğunu göstermek açısından yineledik:)
 • Üçüncü şartımız: Karikatürünü çizdireceğiniz kişinin mümkünse cepheden yani iki kulağının da görünebildiği:) ve yüzünün güldüğü bir fotoğraf göndermeniz. Karikatürde asık surat hiç hoş olmuyor zira.
 • Düğün salonlarındaki gibi yan yana dizilmiş boydan çekilmiş resimleriniz ne olur albümünüzde kalsın. Boydan çekilmiş resimler göndermeyiniz.
 • Son şartımız ise karikatür çizimi için öne sürdüğümüz şartlar karakalem portre çizimi için de geçerlidir. 
 • Lütfen DİKKAT: Sipariş vermeniz halinde, karikatür çizimleri özel çerçevesi içerisinde adresinize gönderilir.
Şimdilik yazacaklarımız bunlar. Tekrar görüşmek üzere kalın sağlıcakla.

Yorum Gönder Blogger

 1. kız arkadaşımın karikatürünü çizdirdim, çok şirin ve güzel bir karikatür oldu. Sevdiklerine hoş bir süpriz yapmak istiyorsanız hiç düşünmeden karikatür siparişi verebilrisiniz. Karikatürist çok yetenekli bence.

  YanıtlaSil
 2. İbrahim DemirtaşÇarşamba, Ekim 04, 2017

  Karikatür sipariş verdim. Çok memnun kaldım. Tavsiye ederim

  YanıtlaSil

 
Top