karakalem portre sipariş

Karakalem Ağız çizimi nasıl yapılır

Değerli müşterilerimizden tarafından oluşturulan Karakalem portre Siparişlerinden zaman ve fırsat buldukça karakalem resim çiziminde m...

Karakalem ile ağız ve dişler nasıl çizilir adım 1
Değerli müşterilerimizden tarafından oluşturulan Karakalem portre Siparişlerinden zaman ve fırsat buldukça karakalem resim çiziminde merak edilen konuları bilgi ve tecrübelerimiz ölçüsünde internet sitemiz üzerinden sizlerle paylaşmaya gayret ediyoruz.. İşte bu yazımızda da portre çizimin de en çok merak edilen konulardan birine daha değineceğiz. Gerçektende portre çizimine meraklı olanların biz ressamlara en çok sorulan sorulardan biridir bu soru. Karakalem bir şekilde ağız nasıl çizilir? İşte, Bugünkü yazımızın konusu bu soruya doyurucu bir şekilde cevap hazırlamak! Adım adım karakalem ağız resmi nasıl çizilir? Sorusuna cevabı yazımızın sonunda bulabileceksiniz. Her yazımızda olduğu gibi bu yazımızda da anlatıklarımızı daha anlaşılır kılmak için ağız çiziminin bütün aşmalarını sırası ile gösteren resimler ile süsledik. Yazımızda resimde gördüğünüz bu gerçekçi ağız görüntüsünün nasıl çizildiğini ve hangi tekniklerle yapıldığını anlatacağız. Hadi hazırsanız başlayalım.

Öncelikle işe ağız kısmının komple bir krokisini çıkarmakla başlayalım. Kaba hatları ile gülümseyen bir ağzın şeklini kâğıt üzerinde oluşturalım. Ağzın genişliği, dişlerin sıralanışı ve alt ve üst dudağın birbirine olan oranlarına dikkat ederek komple şekli ortaya çıkarın. Ağız şeklini ilk ortaya çıkarmak için kullanacağınız kalem H veya 2H kalem olabilir. İlk Resmimiz de gördüğünüz gibi ilk aşamasında bir çocuğun elinden çıkmışcasına basit gibi duran ağız çiziminin, yazımızın sonunda nasıl resimden fırlayacakmış gibi gerçekçi bir ağza dönüştüğüne şahit olacaksınız. 
Karakalem ile ağız ve dişler nasıl çizilir adım 2
Örnek resimleri Uzun uzun incelemenizi tavsiye ederiz. Çizimlerdeki bütün aşamaları lütfen dikkatli bir şekilde inceleyin. Örneğin Dişlerin sıralanışına dikkat edin. Gördüğünüz gibi ön dişler arka dişlere göre daha ön planda görüldüğü için arka dişlere göre büyük görünürler. Bu ayrıntılara dikkat ediniz. 

Her çizimde olduğu gibi ağız çiziminde de belirli bir plan dâhilinde hareket etmelisiniz. Yani çiziminizin bir akışı olmalı. Çizime üst dudağın hemen üzerinden başlayıp aşama aşama ağız çizimini tamamlayacağız. Bu arada tekrar hatırlatmakta fayda görüyoruz. Resim kâğıdınızın kirlenememesi ve gereksiz yere silgi darbelerine maruz kalmaması için lütfen Eliniz ile çizim kâğıdınızın arasına temiz bir beyaz kâğıt tutmayı unutmayınız. Bunu alışkanlık haline getirmelisiniz. Bu şekilde çizimleriniz hem bir plan dâhilinde ilerlemiş olacak, hemde resim kâğıdınız gereksiz yere kirlenmeyecek. Özellikle yaz aylarında vücudumuz her zamankinden daha fazla ter salgıladığı için ellerinizde oluşacak olan terden dolayısı ile nemden dolayı resim kâğıdınız nemlenebilir. Bu şekilde bazen harika giden bir karakalem çizim berbat bir şekilde sonuçlanabilir. Bu gibi durumların önüne geçmek için resim kâğıdınızı temiz bir kâğıtla perdelemeyi unutmayın. Bu uyarıyı her yazımızda hatırlatacağız.) 
Karakalem ile ağız ve dişler nasıl çizilir adım 3
Karakalem ile ten çizimi zor gibi görünebilir. Gerçekçi portre çizimlerinde gerçektende ten çizimi oldukça sabır ister. Çünkü insan teni plastik veya cam gibi pürüzsüz bir yüzeye sahip değildir. Yakından bakıldığında insan derisi üzerinde sayısız gözenekler ve ince tüyler mevcuttur. Karakalem portre çizimi yaparken, yüzdeki bütün gözeneklerin hatta bütün hücrelerinin çizilmesi gerekiyormuş gibi bir sonuç çıkarmayalım lütfen! Fakat Portre çiziminde şunu yapabiliriz. İnsan yüzü çizimi yaparken ten dokusunu çizimimize kazandıracak karalamalar, dokunuşlar veya teknikler kullanarak portre Çizimimize ten hissi verebiliriz. Örneğin; karalama yaparken sadece parmağınızla pamukla veya başka harmanlayıcı bir malzeme ile karaladığınız yüzeyi ezmek veya tonlamak insan teni çiziminizde bize yetmeyecektir. Hafiften resim kaleminizle tenin o kendine has dokusunu kâğıdınıza kalem dokunuşları ile yansıtmalısınız. Anlatımımızı daha anlaşılır kılmak için bu konuyu biraz daha açalım. Ten üzerindeki koyu alanlar ile açık alanları resim kaleminizle hızlıca karaladıktan sonra pamuk veya Tortillion kalemi ile (Ne olduğunu bilmeyenler sitemizden bakabilir) çizgileri ezerek tonlamaya uygun bir şekilde dağıtın. Ardından uygun dereceli resim kalemi ile ten dokusu uyandıracak dokunuşlarla devam edin. Eğer insan portresi değil de mesela bir son model spor bir araba çizmiş olsaydık, işimiz daha kolay olacaktı. Zira arabanın gölge kısımlarını sadece karaladığımız kısımları parmağınızla bile dağıtarak tamamlayabilirsiniz. Ancak insan yüzü çizerken bu şekilde yapılan çizimlerde portremiz plastik oyuncaklar gibi duygusuz ve yapmacık görünecektir. Ayrıca burada diş çiziminde değinelim. Örnek resimler incelerseniz Çizimi tamamlan ile tamamlanmayan dişler arasındaki farka dikkat ediniz. Çizimi tamamlanan dişler üzerinde beyazdır diyebileceğimiz sadece bir iki minik noktalar dışında hemen hepsi gri tonlardadır. Küçük beyaz noktalarda diş üzerindeki parlaklıkları vurgulayacaktır. Diş gibi daha sade ve pürüzsüz maddelerin çizimini yaparken dilerseniz yumuşak ve ince uçlu bir fırça kullanabilirisiniz. Dişlerde yaptığını hafif her karlamanızdan sonra fırça ile dağıtarak daha homojen ve pürüzsüz bir efekt verebilirsiniz.. Tabi bütün çizimini yaptığınız dişerlin birbirleri arasındaki ton farkına dikkat edeniz. Bu arada Diş çiziminde en çok 2H kalem kullanılmıştır. 

Bu çizim özelinden anlatacak olursak Üst dişlerin alt dişler üzerinde oluşturduğu hafiften bir gölgeye dikkat ediniz. Çizime ilk başladığımızda kabaca çizdiğiniz o ağız ve diş hatlarını iyice yumuşatarak çizime devam ediniz. Gördüğünüz gibi üst dudağın kendine has o şeklini ortaya çıkarmak için yumuşak hamur silgiden yardım alabiliriz. Hamur silginizin ucunu hafiften sivrilterek dudağın şekline uygun hafif dokunuşlarla ve istediğiniz tona geldiğine ikna oluncaya dek kullanabilirisiniz. Hamur silginin diğer silgilerden farkını bilmeyenler için hemen yazalım. Karakalem karalanmış veya tonlanmış resim kâğıdında klasik silgiyi kâğıtta ileri geri hareket ettirmeden silme şansımız pek yok. Ancak bu hamur silgi elastiki yapısından ve hazırlandığı malzemesinden dolayı karalanan noktaya değer değmez kâğıt yüzeyindeki alanları temizler. Örneğin diş yüzeyindeki parlayan noktaları hamur silginizin ucunu sivrilterek sadece dokundurmanız yeterlidir. 

Yeri gelmişken dudak çizimine de kısaca değinelim. Lütfen Örnek resimlerimizdeki dudak yapısını inceleyiniz. Dudaklar üzerinde de parlayan kısımlar, Koyu alanlar ve kendine has kıvrımlar vardır. İnce detaylar 2H kalem ile Resmin tamamındaki koyu noktalar ise 3B kalem ile çizilmiştir.
Karakalem ile ağız ve dişler nasıl çizilir adım 4
Ve işte final. Çizimin ilk evresinde oldukça basit duran çizim finalde adeta gerçek ağız görüntüsü gibi durmakta. Sizce de öyle değil mi? 

Evet, sevgili dostlar, bir yazımızın daha sonuna geldik. Bu yazımızda elimizin dilimizin yettiğince sizlere ağız çiziminin nasıl yapıldığını anlatmaya çalıştık. Bir sonraki yazımızda daha sizlerle görüşmek umuduyla, hoşçakalın. 

Bu arada reklamımızı yapmadan yazı bitmesin. Karakalem portre sipariş alımlarımız tam gaz devam ediyor. Sevdiklerine veya sevgilisine en anlamlı hediye vermek istiyorsanız yüzde yüz memnuniyet garantili ve benzetme garantili karakalem resim siparişi verebilirsiniz. 

YORUMLAR

BLOGGER: 3
  1. Adım adım, güzel bir anlatım olmuş. Yeni başlayan ve karakalem resim çizmeye meraklı kişiler (Benim gibi) çok aydınlatıcı olmuş. Emeği geçen herkese teşekkür ederim. Yakın zamanda size karakalem resim siparişi vermek istiyorum. zira çizim elime ulaştıktan sonra milim milim nasıl çizim yaptığınızı incelemek istiyorum. Böyle İnternet sitesinden incelemeyle olmuyor :)))

    YanıtlaSil
  2. Teşekkürler. Çok faydalı bir anlatım.

    YanıtlaSil
  3. Her noktasıyla mükemmel bir anlatım çıkarmışsınz ortaya elinize emeğinize sağlık..

    YanıtlaSil
Yorumunuz denetlendikten sonra yayına alınacaktır. İlginize teşekkür ederiz.

Ad

adım adım resim dersleri,4,Adriana Lima,1,ağız nasıl çizilir,1,Ahmet Kaya,1,Al Pacino,2,anne resmi,1,anneler günü hediyeleri,2,Anneler günü hediyesi,3,araba nasıl çizilir,1,Aragorn,1,Arnold Schwarzenegger,1,atatürk,2,atatürk resmi,1,ayak nasıl çizilir,1,Babalar Günü Hediyesi,1,babaya hediye,1,bayan portre resimleri,3,bebek portre resim,2,bebek resim çalışmaları,2,Ben Stiller,1,Brad Pitt,1,Bruce Willis,1,Cem Yılmaz,1,cem yılmaz resimleri,1,Clint Eastwood,1,Cristiano Ronaldo,1,Cüneyt Arkın,1,çizilmiş anne resmi,1,çocuk portreleri,2,Daniel Craig,1,didier drogba,1,dişler nasıl çizilir,1,doğum günü hediyesi,2,el nasıl çizilir,1,Elijah Wood,1,Emrah,1,en güzel portre resimler,2,en güzel portre resimler.,1,erkek arkadaşa hediye,1,erkek portre,5,eskiz,1,evlilik yıldönümü hediyesi,1,farklı hediye,1,fatih terim,1,Frodo Baggins,1,göz çizim tekniği,1,göz nasıl çizilir,1,gül nasıl çizilir,1,güzel karakalem resimler,2,hangi malzemeler gerekli,1,hediye,1,Hızlı Portre resim,9,hızlı portre resim.,2,hızlı portre resim. kara kalem resim,1,Jack Sparrow,1,Jason Statham,1,jim carrey,1,Johnny Depp,1,kadın resimleri,1,kadir inanır,1,kalem nasıl tutulur,1,Kaliteli kara kalem resimler,2,Kaliteli karakalem resimler,4,kalitelir portre resim,1,Kara kalam Portre Resim,4,kara kalem,17,kara kalem çizilmiş resimler,1,kara kalem nasıl çizilir,1,kara kalem portre çizdirmek,1,kara kalem portre resimler,2,kara kalem resim,12,kara kalem resimler,2,karakalem,12,karakalem aile resmi,1,Karakalem angelina jolie,1,karakalem atatürk,1,karakalem bayan resmi,1,karakalem bebek resimleri,2,karakalem çalışmaları,5,karakalem çay bardağı,1,karakalem çizimi,1,karakalem çizimleri,3,karakalem çocuk resimleri,3,Karakalem Demet Özdemir,1,karakalem dersleri,2,karakalem el çizim teknikleri,1,karakalem elma nasıl çizilir,1,karakalem erkek resimleri,2,karakalem göz çizimi,1,karakalem ile ayak çizim,1,karakalem ile çizilmiş bebek resimleri,1,karakalem ile çizilmiş çocuk resimleri,1,karakalem ile çizilmiş resimler,2,karakalem ile el çizimi,1,karakalem ile köpek resmi nasıl çizilir,1,karakalem kız kulesi,1,karakalem köpek resimleri,1,Karakalem portre,12,karakalem portre çizdirmek,1,karakalem portre fiyatları,1,karakalem portre resim,9,karakalem resim,40,karakalem resim çalışmaları,21,karakalem resim çizdirme,1,karakalem resim çizdirmek,10,karakalem resim çizmek,3,karakalem resim dersleri,9,karakalem resim fiyatları,2,karakalem resim kadın resmi,1,Karakalem resim malzemeleri,1,Karakalem resim nasıl çizilir,15,karakalem resim nerede çizdirilir,1,karakalem resim sipariş,10,karakalem resim teknikleri,1,karakalem resim Türken Şoray,1,karakalem resim yaptırma,1,karakalem resim yaptırmak,1,karakalem resimler,10,karakalem resimleri,1,karakalem sipariş,3,karakalem sitesi,1,karakalem şener şen,1,karakalem ünlü portre resimleri,3,Karakalem ünlü resimleri,28,karakalem yaptırma,1,karakalemle araba nasıl çizilir,1,karakalemle çizilmiş bayan resmi,1,karakelem resim,2,karikatür,1,karikatür çizdirmek,1,karikatür çizimi,1,karikatür fiyatları,1,karikatür sipariş,1,karikatür yapan site,1,kedi,1,kedi resimleri,1,kemal sunal,1,kenan imirzalıoğlu,1,Kıvanç Tatlıtuğ,1,kolay köpek resmi çizmek,1,köpek resmi nasıl çizilir,1,kuzey güney,1,Leonardo di caprio,1,Lionel Messi,1,Mel Gibson,2,meyve resmi çizmek,1,Mükemmel Karakalem Resimler,1,Mükemmel portre resim çizmek,1,müşteri yorumları,1,Orhan Gencebay,1,örnek karakalem resimler,1,özel hediye,1,özel hediyeler,2,portre,6,portre çizdir,11,Portre Çizimleri,1,portre kara kalem resim,1,Portre Karakalem Resim,1,portre resim,36,portre resim çalışmaları,1,portre resim çizdirmek,1,portre resim çizmek,2,portre resim nasıl çizilir,2,portre resim sipariş,4,portre resim.,2,portre resimler,1,portre sipariş,2,portre ünlü resimleri,6,portre yaptır,10,portremi çiz,8,Profesyonel Karakalem Portre Resim,2,profesyonel karakalem resim,9,Profesyonel Karakalem Resimler,1,resim,8,resim çalışmaları,5,resim çizdir,11,resim çizdirmek,2,resim çizimi,2,resim çizimleri,2,resim çizme,1,resim çizmek,4,Resim çizmek için araç gereçler,1,Resim çizmenin faydaları,1,resim çizmeyi öğrenmek,1,resim çizmeyi öğrenmek istiyorum,2,resim dersleri,11,resim fiyatları,1,resim için kağıt kalem yapımı,1,Resim malzemeleri,2,resim nasıl çizilir,3,resim sanatı,1,Resim Sipariş,12,resim teknikleri,1,Ressam olmak,1,rıdvan dilmen,1,Robert De Niro,1,Rusell Crowe,1,sevgililer günü hediyesi,1,Sevgiliye hediye,9,sevgiliye yılbaşı hediyesi,1,Son Samuray,1,su damlası nasıl çizilir,1,Sylvester Stallone,1,tarkan,1,Tatar Ramazan,1,Tom Cruise,1,tom hanks,1,türkan Şoray,1,Türken Şoray Resmi,1,uygun fiyat portre resim,9,ünlü kişiler,1,ünlü resimleri,11,Ünlülerin resimleri,8,videolu anlatım,1,Viggo Mortensen,1,vin diesel,1,Will Smith,1,William Wallace,1,yağlı boya,1,yağlı boya portre resim,1,yağlı boya resimler,1,yılbaşı hediyesi,1,yılmaz erdoğan,1,Zeki Müren,1,
ltr
item
Karakalem Portre Resim Sipariş: Karakalem Ağız çizimi nasıl yapılır
Karakalem Ağız çizimi nasıl yapılır
https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEhCv18jrYt5AmF7R0sy6bGLKRO-8WS1dUWml-8HQZKbVkjmF3oiDcQRd4yrA2BqzhlJA8N50HgmewREqQMlHgilJVJcA8iq0_uUelRxZwMOgMiZSEgOMQnsOt7NlC2nQH_JU1PAg-scBy4/s320/karakalem_ile_agiz_ve_disler_nasil_cizilir_6.jpg
https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEhCv18jrYt5AmF7R0sy6bGLKRO-8WS1dUWml-8HQZKbVkjmF3oiDcQRd4yrA2BqzhlJA8N50HgmewREqQMlHgilJVJcA8iq0_uUelRxZwMOgMiZSEgOMQnsOt7NlC2nQH_JU1PAg-scBy4/s72-c/karakalem_ile_agiz_ve_disler_nasil_cizilir_6.jpg
Karakalem Portre Resim Sipariş
https://www.portreresim.com/2016/10/karakalem-agz-cizimi-nasl-yaplr.html
https://www.portreresim.com/
https://www.portreresim.com/
https://www.portreresim.com/2016/10/karakalem-agz-cizimi-nasl-yaplr.html
true
7427361433362727629
UTF-8
Yazılar Yükleniyor Not found any posts Tümü Devamı Cevapla Cevabı iptal et Sil By Ana Sayfa SAYFA POSTS Tümü Tavsiye Edilen Etiket ARŞİV ARA Tüm Konular İsteğinizeuygun gönderi bulunamadı DÖN Pazar Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Cumartesi Paz Pzt Sal Çar Per Cum Cts Ocak Şubat Mart Nisan Mayıs Haziran Temmuz Ağustos Eylül Ekim Kasım Aralık Oca Şub Mar Nis May Haz Tem Ağu Eyl Eki Kas Ara Şimdi 1 Dakika Önce ago $$1$$ Dakika Önce 1 Saat Önce $$1$$ Saat Önce Dün $$1$$ Gün Önce $$1$$ Hafta Önce 5 Haftadan Eski Takipçiler Takip BU PREMIUM İÇERİK KİLİTLİ ADIM 1: Bir sosyal ağda paylaşın ADIM 2: Sosyal ağınızdaki bağlantıya tıklayın Tümünü Kopyala Tüm Kodu Seç Tüm kodlar panonuza kopyalandı Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy İçerik tablosu