Karakalem Resimler
Türkiye'nin Ünlüleri köşemizde bu hafta genç kızların sevgilisi ve değim yerindeyse "Olay adam" Tarkan'ı çizmeye karar verdik. İnternetten Tarkan resimleri araştırdık ve özellikle çizim açısından en zor resmi seçmeye çalıştık. Muhtemelen siz de fark etmişsinizdir karşılaştığınız Portre Tarkan çizimleri daha çok düz ve ön cepheden kara kalem çalışmaları. Biz istedik ki, kendimize özel, farklı ve orijinal bir Tarkan resmi çizelim. Her zaman olduğu gibi, Karakalem resim çizme konusunda hevesli olan, bu sanat dalına meraklı olan okurlarımızdan ricamız, Kara kalem Portre Resim konusunda eleştiri görüş ve önerilerinizi bizimle paylaşmanız. 90'lı yıllarda her sabah uyandığınızda karşınıza Pop Star yetiştirme fabrikalarından fırlamış "Asıl Pop Star Benim" iddiası ile yeni yüzler görürdünüz. Aslında o dönem müzik piyasasına tek albümlük de olsa kaliteli işler de çıkmadı değil. Günümüzde hala radyolarda o döneme ait Pop şarkılar çalınmakta ve sevilmektedir. Ancak o dönem ne yazık ki, pek çok "Yeni Starcık" albümü çıktıktan daha bir yıl bile geçmeden unutuldu gitti.

Büyük hayallerle bu işe soyunanlar, tarz olmak isteyenler, ben burada kalıcıyım diyenlerin büyük bir bölümü şimdilerde artık yok. O dönem ilginç papyonu, uzun saçları, kareli pantolonu ve ayrık dişleri ve "Kıl Oldum Abi" şarkısı ile insanların karşısına çıkan biri daha vardı. Kim derdi ki bu adam Türkiye'de Pop müziğin son 25 yılına damgasını vuracak, fenomen haline gelecek ve  kızlar sahnede onu gördüğünde çılgına dönecek diye. Öyle ki sadece şarkılarıyla da değil. İmajı ile, yaşam tarzı ile, magazin basınında sürekli gündemde kalacak ve "Çişim var" sözleri ile sansasyonel haberlere konu olacak diye. Bu adam sizin de tahmin edeceğiniz üzere "Tarkan"

"Kıl Oldum Abi" çıkış şarkısı ile çıkardığı albümden sonra herkes Tarkan"ın da sonunun tek kasetlik olacağını düşünürken, O ilk asıl büyük çıkışını, Sezen Aksu tarafından kendisine verilen "Şıkıdım" adlı parça ile yaptı. Önü açık beyaz bir gömlek, farklı bir saç stili ve yine o dönem için ilgi çekici dansı ile "Şıkıdım" albümü satış rekorları kırdı. Sonrasına "Acayipsin" albümü ile Pop Star koltuğundaki yerini iyice sağlamlaştıran Tarkan, o günden sonra gerçek bir fenomen haline geldi. Allah vergisi sesi ve olağan üstü yorumu ile herkesin beğenisini kazanan Tarkan, sadece Pop Şarkı okumadığını gerektiğinde çok iyi bir şekilde halk müziği ve sanat müziği de okuyabildiğini bir çok defa kanıtlamış oldu.

Karakalem Ünlü resimleri -TARKAN


Kara kalem Portre Resim Tarkan
Sipariş Formu

Yorum Gönder Blogger

  1. Ne güzel çizmişsiniz yaaa. En başarılı Tarkan çizimlerinden biri olmuş.

    YanıtlaSil
  2. Tarkanın bakışları aynı :))) alkışlıyorum

    YanıtlaSil

 
Top