karakalem resim çizme
Bugün Ne Resim Çizsem Acaba

Güzel karakalem resim çizmek kadar, karakalem ile nelerin resminin çizilebileceği de insanda merak konusu olmaya başlar! Çünkü resim çizme sevdası, asla bitmek tükenmek bilmeyen bir iç güdüye dönüşür. Boş kaldığınız her an, bu tutkunuzu eğlenceye dönüştürmek ister ve yeni arayışlara yelken açarsınız! Acaba bugün ne yapsam veya neyin resmini çizsem! Sanatçı için konu bulma sıkıntısı sadece resim sanatında değil, edebiyat, şiir gibi diğer sanat dallarında da çok mühim bir konu! Aslında sizin de takdir edeceğiniz gibi, kara kalem ile resim çizmenin bir sınırı veya ucu kesinlikle yok! Her şey karakalem ile çizilebilir! Erkek resimleri, bayan resimleri, bebek resimleri, hayvan resimleri, tabiat resimleri, doğa, çiçekler, makine, araba, soyut resimler, siyasi resimler... Ama bunlar içerisinde çizmekten dolayı sizi mutlu edecek resimler hangileri? Bence öncelikle bunun kararının verilmesi lazım! Eğer resim çizmek sizin için bir iş ise, zaten bu konuda takdir yetkiniz yok! Önünüze gelen işi yapmak zorunda kalırsınız! Örneğin biz portre resim çizen ressamlar gibi! Yanlış anlaşılmasın bu bizim için bir mecburiyet değil, bilakis, son derece keyif aldığımız ve kendimizi mutlu hissettiğimiz bir iş.

Ancak resim çizmek sizin için bir hobi veya keyfe keder bir uğraş alanı ise, konu bulmak konusunda kendinizi olabildiğince özgür bırakmalısınız! Bu noktada bana göre iki tip ressam vardır. Birincisi, insanların gördüğünü gören ressam ve bunu resim kağıdına dökmeye çalışan ressam! Portre resim çizenler, bu guruba dahil ressamlardır. İkincisi ise, insanların göremediğini gören ve hayal gücünü çizdiği resimleri aracılığı ile diğer insanlara ifade eden ressam! En çok hayranlık duyduğum ressam grubu, bu ikinci grup ressamlardır. Yani hayal gücünü kullanarak, hayal ettiklerini başarılı bir şekilde resme yansıtan ressamlar! "Salvador Dali" kendisine müthiş bir hayranlık duyduğum ve bu alanın en başarılı ressamlarından biri! Peki siz hangi kategoridesiniz? Görmeden, bakmadan resim çizemeyenlerden misiniz?

Nelerin resimleri çizilebilir? Konu sıkıntısına kendimizce geçici çözümler bulabilir ve size minik tavsiyelerde bulunabiliriz. Örneğin, en sevdiğiniz filmin afişini çizebilirsiniz, en sevdiğiniz sinema sanatçıları, müzisyenler, sporcular çizilebilir. Çizmekten son derece keyif aldığım ve hatta bayıldığım bir kategori olan bebek, çocuk ve yaşlı resimleri karakalem ile çizebilirsiniz. Yoksulluğu, köy yaşamını karakalem resim olarak yansıtabilirsiniz. Otomobiller benim ilgi alanım diyorsanız, karakalem ile otomobil, yarış arabaları çizilebilir. Aile bireylerini veya dostlarının portre resimlerini çizebilirsiniz. Örneğin; (Kardeşiniz, anneniz, babanız, kız arkadaşınız, sınıf arkadaşınızı, öğretmeninizi, patronunuzu)...

Bizden şimdilik bu kadar!

Sitemizi beğendiyseniz, lütfen Portreresim.com Facebook Sayfasını "beğenir" misiniz?

Karakalem resim çalışmaları

Yorum Gönder Blogger

  1. Çizimlerinize bayıldım gerçekten. Hepsi birbirinden güzel ve çok gerçekçi çizimler. Buna harcadığınız emeklerin fazlasını alırsınız umarım sipariş nasıl verebilirim yardımcı olur musunuz.

    YanıtlaSil

 
Top