karakalem çizimler
Özellikle karakalem resim çizmeye hevesli, resim çizmeye yeni başlayan çocukların ilk resim denemeleri genellikle süper kahramanlar ve Atatürk Resimleri ile olur. Biz de portreresim.com olarak olmazsa olmaz karakalem resim çalışmalarımız içerisine Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu ulu önder Mustafa Kemal Atatürk'ü de dahil ediyoruz.

Karakalem ile Atatürk Resmi çizmeye karar vermiştik vermesine ama, acaba Atatürk'e ait hangi açıdan çekilmiş resmi karakalem portreye dönüştürmeliydik! Bunun için internette minik bir araştırma yaptık. Daha önceden çizilmiş olan Karakalem Atatürk resimlerine şöyle bir göz gezdirdik. İçlerinde gerçekten de çok takdir ettiğimiz hem karakalem tekniği açısından hem de benzerlik oranı açısından oldukça başarılı karakalem resim çalışmaları olduğu kadar, başarısız çalışmalar da vardı. 

Ama biz, bir şey fark ettik! Genellikle Atatürk'e ait çizilmiş resimlerin hemen hemen hepsi birbirine benzeyen resimlerdi. Yani hep aynı açıdan çizilmiş olan Atatürk resimleri! Biz de kendi adımıza şöyle düşündük! Atatürk'e ait öyle bir fotoğraf karesi bulalım ki, daha önce denenmemiş bir karakalem resim çalışması olsun! Nihayet çok sık rastlamadığımız Atatürk'e ait bir fotoğraf karesine ulaşabildik. Ardından kolları sıvayıp, Atatürk'e ait çok mükemmel bir açıdan çekilmiş olan fotoğrafı, karakelem olarak çizmeye başladık. Umarız bu çalışmamızı sizler de beğenmişsinizdir. Karakalem resimler konusunda önerisi olan, eleştirisi olan lütfen yorum bölümünden bizlerle paylaşsın.

Karakalem Atatürk Resim Çalışması


karakalem çizimleri

Yorum Gönder Blogger

  1. Tek kelimeyle mükemmel kara kalem resimler

    YanıtlaSil
  2. gördüğüm en kaliteli karakalem sitesi gerçekten hazırlayanların elini koluna sağlık

    YanıtlaSil
  3. Atatürk çiziminiz çok başarılı

    YanıtlaSil

 
Top