Karakalem Resim Çalışmaları
ÇGH diyenler?

Herkese kucak dolusu selamlar. Karakalem ile çizilen portre resmin tadı bir başka oluyor. Bu konuda siz de benim gibi düşünüyor musunuz? Gerçekten de, bir insan elinden çıkmış, klasik değimi ile el emeği ve göz nuru ile yapılmış bir karakalem resim onlarca profesyonel fotoğraf makinesinin çektiği fotoğraftan daha özel ve daha güzeldir. Sözü daha fazla uzatmadan, ünlülere ait karakalem çalışmalarımıza bir yenisini daha eklemiş bulunuyoruz. Bugün sizlerle paylaşacağımız karakalem resim çalışmamız Sayın Yılmaz Erdoğan'a ait.

Bildiğiniz gibi Yılmaz Erdoğan hem iyi bir şair, hem yazar, hem yönetmen, hem de harika bir oyuncu. Yazdığı oyun, senaryo ve şiirlerde kelimeleri o kadar ustaca kullanıyor ki, zekasına hayran olmamak elde değil. Hayal gücü son derece zengin olan bu adam, sadece kelime cambazı biri mi? Hayır! Kendisinin yazıp, oynadığı "Vizontele" filminde "Deli Emin" karakteri ile bence mükemmel bir oyunculuk sergiledi. Daha öncesinde "Bir Demet Tiyatro" dizisindeki "Mükremin Abi" tiplemesi ile de yine harika işler çıkarttı. Galiba Allah bu adama yetenek konusunda çok cömert davranmış! Maşallah, sanata dair her şey kendisinde fazlası ile mevcut. Acaba kendisi bir de karakalem resim de yapıyor mudur? Yaptığını duyarsam buna da hiç şaşırmam.

Benim, gerçek manada Yılmaz Erdoğan ile ilk tanışmam, Sayın Demet Akbağ ile tiyatro sahnesini televizyon ekranlarına taşıdıkları, dizi film "Bir Demet Tiyatro" oyunudur. 90'lı yıllarda yayınlanmış olan "Bir Demet Tiyatro" dizisi bana göre, o tarihe kadar Türk Televizyonlarında yayınlanmış en kaliteli yapımlardan. Hatta olayı biraz daha ileri taşımak gerekirse, bir televizyon tiyatrosu olan "Bir Demet Tiyatro" mizah anlamında diğer TV yapımlarına da eşik atlatan, ışık tutan bir yapımdı. Hem esprilerin kalitesi, hem de oyunculuk anlamında mükemmel bir projeydi. Sesimizi duyabiliyorsa Sayın Yılmaz Erdoğan'dan ricamız, bu projesini yenileyip, farklı karakterler ile zenginleştirip "Bir Demet Tiyatro" oyununu tekrar izleyici ile buluşturmasıdır. Çizmiş olduğumuz Yılmaz Erdoğan karakalem resim çalışmamızı kendisine hediye ediyoruz. 

Karakalem Ünlü Resimleri - YILMAZ ERDOĞAN


karakalem yılmaz erdoğan

Sevdiklerinize özel bir hediye vermek istiyorsanız, portre resim çizdirmek iyi bir fikir olabilir. Karakalem portre resim çizimi için lütfen bizimle iletişime geçin.

bilgi@portreresim.com

Sipariş Formu

Yorum Gönder Blogger

 
Top