frodo baggins
Karakalem Portre Resim çalışmalarının yer aldığı İnternet sitesi Portreresim.com'dan herkese mutlu huzurlu ve günler diliyoruz. Bugünkü çalışmamız, "Yüzüklerin Efendisi" filminde orta dünya halklarının karanlık güçlerden kurtuluşunu sağlayacak ve filmde yüzüğü taşıyan kişi olarak bilinen Frodo Baggins karakalem resim çalışmamızı paylaşmak istiyoruz. Karakalem resim çalışmamızı sizlerin de beğeneceğini umuyoruz. Neden karakalem resim olarak Frodo Baggins'i seçtik? Muhtemelen siz de dikkat etmişsinizdir, Frodo Baggins karakterini canlandıran Elijah Wood'un etkileyici gözleri kadar, inanılmaz derecede her ruh halini yansıtan bakışları bulunmakta. Gerçekten de bu filmde oynatılması mükemmel derecede iyi bir tercih olmuş.  Örneğin çizmiş olduğumuz bu kara kalem resimde, Frodo Baggins gözlerinde mükemmel bir korku, endişe, acı ifadesi var. Biz de ruh halini gözleri ile ifade eden bu resim çizilmez de başka hangi resim çizilir dedik ve hemen Frodo Baggins'i çizmek için kolları sıvadık.

Muhtemelen Tolkien, "Yüzüklerin Efendisi" kitabını kaleme aldığında, bir gün gelecek ve bu hayal dünyasında kurguladığı fantastik olayların milyonlar tarafından sinemada izleneceğini düşünmemiştir. "Yüzüklerin Efendisi" kitabında, "Çeşitli ıraklara sahip insanlar ile değişik yaratıkların savaşlarının yer aldığı, kısacası iyilerin ve kötülerin olağanüstü güçlere sahip bir yüzüğü ele geçirmek için verdikleri iktidar mücadelesi konu alınır. Bu harika kitabı sinemaya uyarlayan ve milyonların sevmesini sağlayan isim ise, "King Kong","Sevimli Hayaletler" filmlerinden tanıdığımız dahi yönetmen Peter Jackson. 

Karakalem Resim Çalışmaları - Frodo Baggins 


Yüzüklerin Efendisi Frodo

bilgi@portreresim.com

Sipariş Formu

Yorum Gönder Blogger

  1. Yüzüklerin efendisi filmlerinin her bölümünü çok sevrek izlemiştim. Frodo karekteride cuk oturmuştu. Anı yakalayan Çok güzel bir karakalem çizim olmuş. Tebrikler.

    YanıtlaSil

 
Top