Tom Hanks
Son günlerde ünlülere ait portreler galerisindeki resimlerin sayısı bir hayli artmaya başladı. Bu bize inanılmaz da bir keyif veriyor. Bugün de sizlere oynadığı her filmin altından ustalıkla kalkan ve tam bir karakter oyuncusu olan, izlemekten keyif aldığım  büyük aktör Tom Hanks'in portre resim çalışmasını paylaşmak istedim. Bu portre çizimine konu olan kare ise, "Er Ryan'ı Kurtarmak" filminin son sahnesinde Yüzbaşı Miller (Tom Hanks) kendisine yaklaşmakta olan düşman tanklarına elindeki silahla çaresizce ateş etmektedir! Bakalım siz bu karakalem resim çalışmamı beğenecek misiniz?

1998 yılında gösterime girdiğinde abartmıyorum bu filmi sinemada en az 5 kez izledim ve yine sıkılmadım gidip DVD'sini aldım ve arada bir tekrar  aynı heyecanla izlemeye çalışırım. Bence gerçekten tam bir baş yapıt! Bu film, savaşın o acı ve çirkin yüzünü  insanın suratına tokat gibi çarpmakla kalmayıp, yaşamla ölüm arasındaki o ince çizgi mükemmel bir anlatımla gözler önüne sermiştir. Ailesini çocuklarını geride bırakan askerlerin hayatta kalabilmek için verdikleri var olma mücadelesini gerçeğe yakın savaş sahneleri ile izleyiciye geçirmeyi başaran gerçek bir sanat eseri. İzlemeyenler için bu filmi izlemelerini kesinlikle öneririm. Filmin IMDB puanının 8,6 olduğunu söylemeden geçmeyelim. 

Orijinal adı "Saving Private Ryan" Türkçe vizyon adı ile "Er Ryan'ı Kurtarmak" filminin kısaca konusu şöyle; "2. Dünya Savaşında çatışmaların en yoğun olduğu dönemde, bir anne aynı anda 3 oğlunun da ölüm haberini alır. O hengame içerisinde geriye yaşayıp yaşamadığından haber alamadığı 1 oğlu kalmıştır. Bu durumu gören Amerikan ordusu, annenin kalan tek oğlunu kurtarmak için bir grup askeri görevlendirir. Bu öylesine bir görevdir ki, bir askerin hayatını kurtarmak için, bir çok askerin hayatının tehlikeye girmesi demektir. Artık tüm Amerikan ordusunun hedefi annenin son oğlu olan James Ryan’ı ne pahasına olursa olsun eve geri göndermektir."

Karakalem Resim - Yüzbaşı Miller (Tom Hanks) - Er Ryan'ı Kurtarmak


Karakalem Portre Resim Tom Hanks
Sevdiklerinize özel bir hediye vermek istiyorsanız, portre resim çizdirmek iyi bir fikir olabilir. Karakalem portre resim çizimi için lütfen bizimle iletişime geçin.

bilgi@portreresim.com

Sipariş Formu

Yorum Gönder Blogger

  1. Tom hanks'a bence yaşayan bir efsane. Bütün filmleri arşivlik ve defalarca izlesem bıkmam. Tom hanks'in Er Ryanı Kurtarmak filminde yer alan bu görüntü karesini kim çizdiyse gerçekten harika çizmiş.Bende en kısa zamanda size bir portre yaptırmayı düşünüyorum. Ama daha zamanı var:))) Elinize sağlık, iyi günler dilerim.

    YanıtlaSil
  2. Süper süper süper!!!

    YanıtlaSil
  3. Elinize sağlıııık. Karakalem resimleriniz çok güzel.

    YanıtlaSil

 
Top