Cüneyt Arkın karakalem resim

Nayır, Nolamaz!

Karakalem ünlü resimleri galerimiz içerisine bir yenisini daha eklemenin gururunu yaşıyoruz. Bugünkü ünlü köşemizde Nam-ı Diyar Malkoçoğlu'nu konuk ediyoruz. Her zaman belirttiğimiz gibi Karakalem Resimler ile ilgili merak ettikleriniz, önerileriniz, resim çizme ile ilgili sorularınız için lütfen görüşlerinizi bizlerle paylaşınız. 

O, Türk Sinemasının en yakışıklı yüzlerinden, hatta Jön denildiğinde akla gelen ilk isimlerden biri. Gerçek adı Fahrettin Cüreklibatur olan Cüneyt Arkın, oyunculuk kariyerinin başlangıcı çok enteresandır. Vatani görevini yaparken, o dönem "Artist" isimli derginin açmış olduğu yarışmaya katılır ve oradan sinema kariyerine başlar.  8 Eylül 1937 yılında Eskişehir'de doğmuş olan Cüneyt Arkın'ın bugüne kadar 244 filmde rol aldığını biliyor muydunuz? 60'lı ve 70'li yıllara kadar romantik Aşk filmlerinde yakışıklı Jön olarak karşımıza çıkmıştır. Ancak, O'nu sinemamızda üne kavuşturan en önemli filmleri, daha çok Osmanlı tarihi ile ilgili oynamış olduğu tarihi dönem filmleri olmuştur.

"Kara Murat","Battal Gazi","Malkoçoğlu" gibi filmler kariyerinin en önemli filmleridir. Cüneyt Arkın, uzak doğu dövüş sanatlarını kendi yorumu içerisinde estetikle buluşturan ve bunu sinema filmlerinde izlettirmeyi başaran bir aktördür. O, 70'li yıllarda sinemamızın teknik olarak yetersiz, imkanlarının kısıtlı olduğu bir dönemde "dublör" kullanmadan bir çok tehlikeli sahnede oynadığı karakterleri kendisi canlandırmıştır. Yaptığı akrobatik hareketler, tek oku ile 3 haçlı askerini öldürdüğü sahneler, kılıçların üzerine atladığı sahneler ve dönem filmi içerisinde yukarıdan geçen uçak sahnesi ile unutulmazlar arasına girmiştir. Cüneyt Arkın için çok iyi bir karakter oyuncusudur diyemeyiz ama, özellikle filmlerde canlandırdığı karakterlerin replikleri "Nevet!" "Nayır Nolamaz" gibi replikler, halkımız tarafından çok benimsenmiş ve O bir fenomen haline gelmiştir. 


Karakalem Resimler - Malkoçoğlu Cüneyt Arkın


cüneyt arkın

Sevdiklerinize ait Portre Resim Siparişi vermek için lütfen bizimle iletişime geçin.

bilgi@portreresim.com

Sipariş Formu

Yorum Gönder Blogger

 1. Vay Battal gazi...Başarılı bir çizim.Karakalem bir çizimden daha çok sanki pilot kalem ile çizilmiş gibi duruyor.

  YanıtlaSil
 2. Nayır Nolamaz Nalimm .)))) Süper çizim. Karkalem resim çizme yeteneğim yok sadece bakıcıyım ben. Hani bir arkadaşa bakıp çıkacağım denir ya. İşte ben şöyle çizimlerinize baktım ve çıkıyorum :))) Bir ara belki karakalem portre siparişi verebilirim . Haberiniz olsun:))))

  YanıtlaSil
 3. elinize sağlık bire bir çizim olmuş. Kara kalem ünlü resimlerinizin hemen hepsi çok güzel bravo emeğinize sağlık..

  YanıtlaSil
 4. Muhteşem çizim olmuş harikasınız en yakın zamanda nişanlımla olan fotoğrafımın siparişini vereceğim

  YanıtlaSil
 5. Çizimleriniz için sizi tebrik ediyorum. Başarılarınızın devamını diliyorum.

  YanıtlaSil

 
Top