Karakalem Kadir İnanır
Seviyor musun? Yalan Söylüyorsun!


Karakalem portre resimlerden oluşan ünlülere ait portre çalışmalarımıza bir yenisini daha ekliyoruz. Sitemizi sürekli takip edenler bilirler ki, geçen günler de sitemize Türkan Şoray'a ait bir kara kalem resim eklemiştik. Şimdi Türkan Şoray ile ilgili bir resim çalışması yapıp da, O'nun filmlerdeki en büyük partnerleri olan Kadir İnanır'ı çalışmamak olmazdı. Biz de bu sebeple "Selvi Boylum Al Yazmalım" filminde "İlyas" karakterine can veren ve daha bir çok başarılı Türk Filmlerinde rol alan Sn. Kadir İnanır'ı bugünkü köşemize taşımaya karar verdik. Kadir İnanır'da sinemamızın kilometre taşlarından biri. Türk Sineması'nın mevzu bahis olduğu bir yerde,O'nun adının geçmemesi söz konusu dahi olamaz. O, sinemamızda aşkını en sert hali ile yaşayan, hem döven, hem seven, aynı zamanda içi merhamet ve aşkla dolu sert bakışlı karakterleri büyük bir başarı ile canlandırdı. Kadir İnanır Yeşilçam'ın jön diyebileceğimiz üç dört isminden biri. 
15 Nisan 1949 Ordu Fatsa doğumlu olan Kadir İnanır, başarılı geçen oyunculuk kariyerine bir çok film sığdırmıştır. Bugüne kadar toplamda 182 filmde rol alan yakışıklı aktörün en çok beğenilen filmleri; "Selvi Boylum Al Yazmalım","Tatar Ramazan","Yılanların Öcü","Med cezir Manzaraları","Komiser Şekspir" filmleri olmuştur. Oyuncu Kadir İnanır, çeşitli film festivallerinde bir çok kez En iyi Erkek Oyuncu ödülünü almayı başarmıştır. 

Kadir Abi ile ilgili bilgileri verdikten sonra gelelim bizim uzmanlık alanımza. Karakalem Resimler konusunda bilgi sahibi olmak isteyenler, resim çizmeye meraklı olanlar, resme nereden başlanır, adım adım resim dersleri, Portre Resim Çalışmaları, Resim sanatı, Resmin püf noktaları, kısacası karakalem resme dair ne öğrenmek istediklerinizi lütfen burada bizimle paylaşınız...

Karakalem Resimler - Kadir İnanır Portre Resim


kadir inanır

Sevdiklerinize ait Portre Resim Siparişi vermek için lütfen bizimle iletişime geçin

bilgi@portreresim.com

Sipariş Formu

Yorum Gönder Blogger

 1. Kadir İnanır'ın Alyazmalım filmindeki o bakışı yok mu? ben o bakışa aşık olmuştum. elinize sağlık tam da o bakışı yansıtmışsınız. Karakalem ünlü resimlerinizin hemen hepsi çok güzel bravo.

  YanıtlaSil
 2. Nursena Özer'in Yorumuna katılıyorum. Tam Kadir İnanır bakışı bu işte. Bende tebrik ederim çok güzel karakalem çalışması olmuş

  YanıtlaSil
 3. meryem gürmanCuma, Temmuz 27, 2018

  Yine her zamanki muhteşem bir çizim olmuş bayıldım elinize ve Emeğinize sağlık. Bakışlar bire bir helal olsun..

  YanıtlaSil
 4. Karkalem resim olduğuna inanması güç emeğinize sağlık çok gerçekçi..

  YanıtlaSil

 
Top