resim çizdirmek,portremi çizdirmek,resim yaptır,portre çizim
Herkese selamlar sevgili portreresim.com dostları. Ünlü kişilerin karakalem portre resimlerini sizlerle paylaşmaya devam ediyoruz. Bu gün yine, Hollywood yakışıklılarından biri olan Leonardo di Caprio'nun Kara kalem portre resmini sizlere sunmaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Allah aşkına böylesini gördünüzmü. Di Caprio, adını Hamile annesi, bir Leonardo da Vinci tablosuna bakarken sert bir tekme atması ile adını ünlü ressam Leonardo da Vinci esinlenerek koydu. Daha 5 yaşında iken bir süt reklamı ile ekranlara adım atan Di Caprio, aktörlüğü gerçek anlamda 14 yaşında denedi. Oyunculuk eğitimi almamış birisi olarak, Leonardo Di Caprio aslında Titanik'ten önce rol aldığı filmlerle performansını kanıtladığını düşünüyor. Robert De Niro ve Ellen Barkin ile oynadığı "This Boy's Life" (1993) ve Lasse Halström'ün yönettiği "What's Eating Gilbert Grape" (1993) filmleriyle oyunculuk yeteneğini kanıtladı. "What's Eating Gilbert" filmindeki zeka özürlü, dağınık saçlı Arnie'nin kardeşi rolü ile başarılı bulunmasına rağmen, onu Arnie'nin yanında fazla yakışıklı kaldığı için eleştirenler de oldu. Yine de bu filmdeki oyunculuğuyla Oscar ve Altın Küre ödüllerine aday olmayı başardı.

19 yaşındayken kendisini birdenbire Hollywood'un süperstarları arasında buldu. Di Caprio'nun sonraki seçimleri de bu kanıyı değiştiremedi. Sharon Stone ve Gene Hackman'ın da rol aldığı "The Quick and the Dead (Hızlı ve Ölü)" deki hiç bir şeye değer vermeyen, insanlığın gelişimine inanmayan genç adam rolü ile filmin gişe başarısında büyük rol oynadı. Sonraki yıllarda uyuşturucu bağımlısı, sorunlu bir genci canlandırdığı "The Basketball Diaries" (1995), ve homoseksüel şair Rimbaud'nun hayatını oynadığı "Total Eclipse" (1995) filmleri ile de çıkışını sürdürdü.

1996 yılında çevirdiği, Romeo ve Juliet ile gerçekten genç kızların sevgilisiydi artık. Ama asıl bomba 1997 yılında patladı. James Cameron'un Titanik'indeki Jack Dawson rolü ile James Dean'in tahtını salladı. People Magazine dergisi tarafından dünyanın en yakışıklı ve güzellerinin olduğu ilk 50 listesindeydi adı… İngiliz Empire dergisi ise onu "Bütün Zamanların En İyi 100 Yıldızı" listesinde 75 numaraya oturtmuştu. Hollywood'un en çok konuşulan aktörüydü. Fakat, yine de Ben Hur'un Oscar rekorunu egale eden film için tuhaf bir durum söz konusuydu. Di Caprio, Oscar'a aday gösterilmemişti!

Di Caprio,yönetmenliğini Danny Boyle'un üstlendiği ve Robert Carlyle ve Tilda Swinton gibi oyuncuların yer aldığı 2000 yapımı "The Beach (Kumsal)" adlı filmde gezgin bir maceraperesti canlandırdı.

resim çizdirmek,portremi çizdirmek,resim yaptır,portre çizim


bilgi@portreresim.com

Sipariş Formu

Yorum Gönder Blogger

 
Top