portremi çiz,resim çizdir,portre çizimi,remimi çizdirmek isitiyorum
Merhabalar sevgili portreresim.com misafirleri.Ünlü kişilerin karakalem portre resimlerini portreresim.com üzerinden yayınlamaya evam ediyoruz.Bugün sizlere aksiyon filmlerinin ünlü oyuncusu Arnold Schwarzenegger'in karakalem portre resmini paylaşıyoruz. Arnold Schwarzenegger sinema tarihinin belki oyunculuğuyla ön plana çıkmamamıştır ancak inanılmaz gelişmiş vücut ölçüleri sayesinde aksiyon filmleri için ideal bir model olmuştur.O,adeta bir kahraman nasıl olmalıdır? sorusunun şekil olarak tam karşılığını oluşturur.Çizgi roman kahramanlarının ideailize edilen fiziki görüntüsünün gerçek hayatta izdüşümüdür.Sinema tarihinde ogüne kadar görülmemiş hem gişe başarısıyla hemde film için geliştirilen özel efektler sayesinde adından epeyce söz ettiren ''Terminatör''filmlerinin robot karakteri ondan daha iyi bir oyuncu tarafından oynanamazdı.Yüzündeki o soğuk,anlamsız,değer yargısız ifade acımasız bir robot karekteri için tabiri caizse cuk oturan bir ifadeydi.Bu karekter o kadar zihinlerde yer ettiki Terminatör film serisinin her bölümünün sonunda yok edilen robot Arnold gişe başarılarından sonra yeni proje ''Terminatör'' filmi için yine bir şekilde yeni model ,yeni üretim bahanesi ile dünyaya gönderildi.Çünkü seyirci o kadar bu karakteri onunla özdeşleştirmişti ki başka bir oyuncuyu görmek istemezlerdi.


Arnold SchwarzeneggerHayatı ve Filmografi

30 Temmuz 1947’de Avusturya’nın küçük bir kenti olan Graz’da dünyaya geldi.Babası Polis şefi olan Arnold Schwarzenegger ilk olarak body-building sporuna yöneldi, Avrupa ve dünya çapında düzenlenen birçok yarışmada ödüller alır.Bir çok body-buildingsporcusununda ilham kaynağı olur.Kaslı adam aptal olur tezini Wisconsin Üniversitesi İşletme ve Ekonomi Bölümü’nden dereceyle mezun olarakta çürütür. Schwarzenegger 22'yaşına geldiğinde şansını oyunculukta denemeye karar verir. Fiziğiyle zaten yapımcıları etkilemesi zor olmaz ve ilk fil mi “ Hercules in New York”dur.Bu filmde soyadının uzunluğu ved etelefuz edilmesinin zorluğundan dolayı Arnold Strong olarak kamera karşısına geçer.

“ Conan the Barberian ” (1982) ve ardından gelen “ Conan the Destroyer ”( 1984) ile bir aksiyon filmi yıldızı olarak kendini kabul ettirir. “Terminatör”(1984) ile gerçek bir box- office başarısı yakalar.

Aktörün takip eden diğer aksiyon filmleri de “ Terminator 2: Judgement Day” kadar masraflı olmakla beraber, hepsi, onun kadar başarı sağlamaz. “Last Action Hero”(1992) nın yarattığı hayal kırıklığını aktör, diğer aktör ve aktrislerin yaptığı gibi yapımcısına yüklemeyerek, bütün sorumluğu kendi üstlenir. 1990 yılında

Son yıllarda, aktörlüğün yanı sıra yönetmenliğe de el atan Schwarzenegger,1992’de 1945 yapımı “Christmas in Connecticut” ın yeni çevriminde yönetmenlik yaptı. Bunun yanı sıra 1994’te,1992’deki “Last Action Hero”nun başarısızlığını unutturacak “True Lies”a imza attı. Filmin sağladığı başarının ardından, Emme Thompson ve Danny DeVito ile başrolleri paylaştığı komedi filmi “Junior” ile izleyici karşısına çıktı. Box-office’de çok yükselememiş olsa da film, karışık yorumlara sebep oldu.

Aktör, komedi filmlerine 1996’da gösterime giren ve gerek eleştirmenlerden, gerekse de seyirciden tam puan alan “Jingle All the Way” ile devam etti. İzleyicinin kendisini tekrar vurdulu kırdılı filmlerde görmek isteği üzerine “Batman & Robin”de rol alan Schwarzenegger, yeraldığı bütün aksiyon filmlerinde olduğu gibi box-office’de dünya çapında $130 milyonun üstüne çıkmasına rağmen, umduğu başarıyı elde edemedi. Sağlık problemleri nedeniyle iki yıl beyaz perdeden ayrı kalan aktör, 1999’da “End of the Days” daki dünyayı kurtarmaya çalışan kahraman rolüyle tekrar setlere döndü.

Schwarzenegger’ın 2000 yılı yapımı olan son çalışması “The 6th Day”, klonlamayı konu alan bir gerilim filmi.

Yorum Gönder Blogger

  1. Vay teminatör abi:)))HAkkını vermişsiniz. Çiziminiz çok güzel

    YanıtlaSil

 
Top