karakalem portre sipariş

Adım Adım Resim Dersi

Merhaba Sevgili Portreresim Okurları. Bu gün sizlere adım adım kara kalem portre resim nasıl çizilir örnek resimler eşliğinde anlatma...

adım adım portre resim nasıl çizilir
Merhaba Sevgili Portreresim Okurları. Bu gün sizlere adım adım kara kalem portre resim nasıl çizilir örnek resimler eşliğinde anlatmaya çalışacağım. A'dan Z'ye karakalem resimin neresinden nasıl başlanır hangi kalemler ve hangi yöntemler kullanılır, bu alandaki bilgimiz ve birikimimiz ölçüsünde ve mümkün olduğunca net ve açık bir ifade ile sizlerle paylaşmaya çalışacağız. Umarım bu çalışmamız resim çizmeye meraklı arkadaşlarımıza faydalı olur. Dilerseniz hemen başlayalım. Baştan söyleyeyim her yiğidin yoğurt yemesi farklıdır diye bir atasözümüz vardır ya, bunun gibi karakalem portre resim çiziminde de izlenen yol çizerden çizere değişmektedir. Karakalem resim portre çiziminde çizerin kendi takip ettiği yöntem ve tarz değişik olabilir. Burada anlatılanlar bu yöntemlerden sadece biridir. Zamanla sizlerde kendi resim çizme tarzınızı belirleye bilir ve ortaya harika eserler çıkartabilirsiniz. Yani portre çizimine nereden başlamalıyım sorusunun cevabı aslında daha çok sizde saklıdır. Zaman içinde portre resmi çizdikçe kendi tarzınız oluşacaktır.

Adım Adım Kara Kalem Portre Resim Nasıl Çizilir?


* Resim Çizmek için Kullanacağımız malzemeleri sıralayalım;

 • H,2B,6B 0,5 Mekanik kalem,
 • Füzen kalem,
 • Hamur silgi,
 • Karıştırıcı, 
 • Şöhler kağıt 
Malzemelerimiz bunlar.Ben izlerken oldukça etkilendiğim, hatta defalarca izlediğim halde seyretmekten bıkmadığım bir film olan Braveheart filminde William Wallece karekterini canlandıran Mel Gibson’un filmden bir kare olan resmini çizmeyi uygun gördüm. 

* Karakalem Portre Çizimine Başlıyoruz...

Portre resim çiziminde kurallarımızdan biri portresini çizeceğimiz kişinin yüzünü yani baş kısmını kağıdımıza ortalamaktır. Bunun için kağıdın orta yerine  uygun büyüklükte bir daire çizip yüzü bu daire içine yerleştirmektir.Göz kararı Kafa büyüklüğünü ayarlayıp tam resim kağıdımızın ortasına gelecek şekilde çizimimize başlıyoruz.

Adım Adım Kara Kalem Resim Dersi
Resim-1 de gördüğünüz gibi kafanın duruş şekline göre burnu yukarıdan aşağıya dik bir vaziyette, tam burnun ortasından geçecek şekilde dikey çizgimizi çiziyoruz. Bu bizim merkez çizgimiz oluyor. Tabiri caizse yüzü ikiye ayıran çizgimiz budur. Daha sonra yüzü alın başlangıcından itibaren üç eşit parçaya bölecek şekilde dilimlere ayırıyoruz. Bu çizgilerimizin her biri daha sonra resmimizi kolay çizmek için işimize yarayacaktır. Dikkat ederseniz, sağ gözün buruna yakın bitiş yerinden aşağı inecek şekilde düz bir çizgi çizdiğimizde, bu bize dudağın başlangıç noktasını verecektir. Aynı şekilde diğer göz içinde aynı durum söz konusudur. Yukarıdan aşağı ikinci bölüm çizgimiz bizim kaş hizasıyla kulağın üst kısmını, ikinci alt bölüm çizgiside burun bitişiyle kulak bitişini belirler. 2 çizgimizle 3 çizgimizi ortadan ikiye böldüğümüzde bu da bizim göz büyüklüğümüzü belirler. Resmimizi dikkatli incelediğinizde bu durum daha net anlaşılmaktadır. 

Bu formülümüz her resim için hemen hemen geçerlidir diyebiliriz. Yani portresi çizilecek kişilerin surat şekillerine göre bu oranlar az çok değişlik gösterebilir. Yani mesela burnu büyük biri için bu formülde birazcık şaşma olabilir yada ne bilelim ağzı normalden daha büyük biri için de keza birazcık formülümüz tutmayabilir. Ama olayın mantığı bu şekilde işler. Göz kararı portremizin ilk aşaması ne nerde nasıl duracak bunu belirledikten sonra sıra biraz daha detayları resmimize işlemeye geldi.

resim çizimine giriş
Resim-2 de gördüğünüz gibi kalemimizle serbest biçimde korkmadan kabaca saçları gördüğünüz şekilde, fazla detaylara girmeden belirgin yerlerini gösterecek şekilde karalıyoruz. Cesurca diyorum çünkü yanlış çizdiğiniz yerlerde silginizi kullanmaktan kimse sizi alıkoyamaz. Araştırma çizgileri denen korkusuz çizgilerimizle iyice resmimiz belirmeye başladı. 

Sevgili arkadaşlar bu arada bir hatırlatma yapalım yeri gelmişken. Çizim yaparken resim kağıdınızla elinizin arasında temiz boş bir kağıt olmasının çok faydası olur. Karakalem resim çizenler çok iyi bilirler resim kalemleri biz resim kağıdı üzerinde işlemlerimizi yaparken hem elimizin alt tarafıyla beraber resim kağıdımız da da çok leke oluşmasına sebebiyet verir bunun için elimizin altında boş bir kaç kağıt mutlaka olsun. Hem kalem uçlarını sivriltmek için karalama kağıdı olarak da işimize yarar. İnce detayları çizerken kalemin uç tarafını müsvette kağdımızın üzerinde yuvarlayarak kalem ucunu inceltebiliriz. Bu küçük notu da burada yeri gelmişken belirttikten sonra diğer aşamamıza geçelim.
resim dersleri
Resim-3'te gördüğünüz gibi saç kaba taslak çizilmiş fazla detaya girilmeden. Çizime başlarken ayırdığımız bölümler işimizi gördüğü için hamur silgimizi kullanarak(nazikçe) silindi. Her şeyi de silmenize gerek yok Karıştırıcımız aracılığıyla gereksiz araştırma çizgileri kağıt üzerinde dağıtabilirsiniz. Gözler en önemli kısım sayılır bana göre. Burada yine H kalemle araştıra araştıra bulduğumuz doğru çizgilerimizle gözler yerli yerince oturtuldu. Resimde gördüğünüz koyu alanları da 2B kalemle belirginleştirildi. Ayrıca yüzde ki gölgelendirmeleri yine asıl resme uygulayarak yine hafifçe vurgulandı. Gördüğünüz gibi bütün halinde ilerliyoruz. Yöntemimiz bu. Zaten bu aşamadan sonra resmin tamam mı? Devam mı? sorusunun cevabı belli olur. Yani portre çiziminiz bu aşamada size asıl resimle benzerlik anlamında umut veriyorsa sonraki aşamaları daha iştahla yapabilirsiniz. Yoksa zaten devam etmeyi düşünmezsiniz.
adım adım resim öğreniyorum
Resim-4 fazla anlatılacak bir durum gördüğünüz gibi yok. Biraz daha yanak ve çene bölgesi karalanıp dolgu yapılmış.
Kara kalem resim öğreniyorum
Resim-6 Saçlar 6B kalemle ve füzen kalem le belirginleştiriliyor. Yani bu aşamada işimizin daha kolay olduğunu söyleyebilirim. Nedeni şu; Bundan sonraki aşama bizim karalamadaki ustalığımızda .Yani sabırlı bir şekilde dantel yapar gibi portremizde gerekli koyu olması gereken noktaları koyu daha az koyu olacak alanları da ona göre kalem darbeleri ve hareketleri ile sürdürüyoruz. Unutmayın sabır bu işin anahtarıdır. Ara sıra portre çiziminizi bırakıp şöyle bir kaç dakika başka bir şey ile ilgilenip tekrar çiziminize bakmayı deneyebilirsiniz. Böylece hatalarınızı görmek mümkün olabilir. Tonlamalarınızı, karalamalarınızı defalarca resminizin üzerinde geçerek istediğiniz kıvama gelene kadar yapmalısınız. Portremiz neredeyse tamamlanmak üzere.
Adım Adım Kara Kalem Resim Dersi
Artık son düzenlemelerimiz. Saçlarda gerçeklik olgusu kazandırmak için üçgen şeklinde kestiğimiz silgimizi saç yapısına uygun darbelerle hafif saç telleri efekti veriyoruz. HB kalemimizle çok ince saç tellerini çiziyoruz. Asla saç çizerken gerçekteki gibi saç kıllarını tek tek çizmeye kalkışmayın. Buna ne zamanınız yeter ne de başarılı bir sonuç alırsınız. Burada asıl yapılması gereken resmimiz aslındaki gibi Saçın görünüşüne göre bölümlere ayırıp gereken yerlerde saçın hareketine göre karalayıp yer yer ince uçlu kalemle tel telmiş gibi göstermeye çalışmaktır. Sonrasında karıştırıcı(kulak pamuğu da olabilir)yardımı ile düzenlemek, işin sırrı bu.
Adım Adım Kara Kalem Resim Dersi
Gördüğünüz gibi artık sona geldik hafif kirli sakalımızı göstermek için neredeyse her uç kalemle kağıdımıza hafif dokunuşlar gerçekleştirdik. Kirli sakal yada kısa saç çalışırken tek numara kalemle yapmamaya çalışın, çünkü gerçeklik duygusunu gördüğünüz gibi bu şekilde verebiliyoruz. Evet benden şimdilik bu kadar sevgili arkadaşlar.Umarım bu anlatımım yardımcı olmuştur. Karakalem resim çizimi konusunda düşünceleri yada tecrübeleri olan arkadaşlar varsa öğrenmekten keyif duyarım. Lütfen bilgilerinizi paylaşmaktan esirgemeyin. Kalın sağlıcakla..

YORUMLAR

BLOGGER: 53
 1. Gerçekten hiç bu kadar net ve güzel bir anlatım okumamıştım. Sitenizi çok beğendim. Ben de sizin gibi Karakalem resim çizmek istiyorum. Acaba nasıl yapsam nerden başlasam veya kara kalem resim nasıl çizilir bunları öğrenmek istiyorum. Sitenizi bundan sonra da ilgi ile takip edeceğim.

  YanıtlaSil
 2. Sitemiz hakkındaki yorumlarınız için teşekkür ederiz. Karakalem Portre Resim hakkında Merak ettikleriniz ve sormak istedikleriniz olursa seve seve yardımcı oluruz.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. merhaba, benim bir sorum olacak sedat bey: resme yeteneğimiz olduğunu nasıl anlarız mesela bir fotografa bakarak onu ortalama bir şekilde benzetiyorsak bu yeteneğimz olduğunun belirtisimidir. ben bir kaçgündür karakalem bir şeyler çiziyorum iyi olmamakla beraber biraz benzete biliyorum.bu yapmış olduğum bakıp kopyalamakmı oluyor kendimden hiç bir şey katmıyorum birebir aynısını resmediyorum.yetenekli olmak için zihnimizdeki görüntüyü resmetmemizmi gerekiyor. Saygılar tesekkürler.

   Sil
  2. Resim Çizmek yetenek değil, meraktır. Gerçekten karakalem resim çizmeye merakınız veya ilginiz var ise bu konuda gereken gayreti gösterebiliyorsanız ilerlemeniz için hiç bir sebep yoktur. Bir takım teknikler vardır ve bu teknikler zaman içinde öğrenilebilir. Ayrıca elinize hakimiyetiniz çizim yaptıkça aratacaktır. Önce gördüğünüz nesnelerin çizimini gerçekleştirin zamanla zihninizdekileri resim kağıdına aktarmak konusunda kabiliyet kazanabilirsiniz. Sağlıcakla kalın.

   Sil
 3. Başarılar Dilerim (C:A)

  YanıtlaSil
 4. ben daha yeni başladım yeni başlayanler için ne önerirsiniz

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Sitemizde karakalem resim çizimi ile amatörce ilgilenenler için yardımcı olabilecek konular mevcuttur. Dilerseniz sitemizi inceleyebilirsiniz. Saygılarımızla...

   Sil
 5. ben daha yeni başladım yeni başlayanlar için ne önerirsiniz

  YanıtlaSil
 6. saçlar nasıl çiziliyor karakalemde cok iyiyim ama saçları düzgün bir şekilde cizimiyorum bana yardımcı olabilirmisiniz

  YanıtlaSil
 7. tek kelimeyle mükemmel

  YanıtlaSil
 8. resimle çok ilgileniyorum 10 yaşındayım resme karşı özel bi yeteneğim var doğuştan yetenek gibi..hatta öğretmeim çok yetenekli olduğum için sanat okullarının okullarının sınavına bni soktu inşallah kazanırım kazanırsam resimlerimi ilerde satmak ve bunu bi meslek olarak kullanmak istiyorum (k) (h)

  YanıtlaSil
 9. Anlatiminiz benin için çok faydali oldu kara kaleme ciddi olarak başlama konusunda kararliyim.şimdiye kadar hep ayaküstü teknikaltyapim olmadan yaptigim calismalarim olmuştu.umarim guzel bi başlangıç olur bana da

  YanıtlaSil
 10. çok teşekkür ederim çok net ve açık bir şekilde anlatmışınız :)

  YanıtlaSil
 11. Ben hic bilmiyorum ve ogrenmek cok istiyorum nolur bana ogretebilirmisiniz yani ilk olarak nasil baslayabilirim resme lutfen ????

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Sevgili arkadasşımız;resim çizimi konusunda yardımcı olmamızı istiyorsunuz.Ama öncelikle sizinle iletişim kurmamız için en azından bir mail adresinize ihtiyacımız var değil mi? :)

   Sil
  2. Merhabalar karakaleme baslama konusunda son derece kararliyim.kalem olarak hangi markayi onerirsiniz.olmazsa olmaz malzemeler ve diger tavsiyeleriniz bnm için çok önemli teşekkür ederim. ugurlu7734@outlook.com en kisa zamanda cvp vereceginizi umut ediyorum

   Sil
 12. Merhaba sitenize ilk defa giriyorum çok güzel ve yararlı bir site
  Ben 15 yaşındayım ve kara kalem çalışmalarına aşığım
  Fakat okulum olgu icin pek uğrasamiyorum kurslarda ucretli oldugu u icin gidemiyorum en azindan tatillerdr e kendi basima ugrasmak kendimi gelustirmek istiyorum A 4 kagidina kursyn kslemle yapiyorum sizce boyle yol katedebilir miyim?
  Ve sizden rcam yeni baslayanlar icin daha cok asamali resim paylasir misiniz ?
  Şimdiden cok tesekkur ederim iyi günler..

  YanıtlaSil
 13. Merhaba okudum ama aklıma karıstırıcı takıldı herhangi bi resmini atabilir misiniz ?

  YanıtlaSil
 14. Bu site sayesinde bilgilerim pekisti. Cok tesekkur ederim. Anlatiminiz harika

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok Teşekkür ederiz... bu güzel yorumunuz için...

   Sil
 15. Ben de isterim öğrenmek eğer yardımcı olursanız mail vere bilirim

  YanıtlaSil
 16. Merhaba,
  Yoğun iş tempomuzdan dolayı resim çizme konusunda merakı olan sevgili ziyaretçilerimize yardımcı olmak konusunda malesef yetersiz kalabiliyoruz. Anlayışınız için teşekür ederiz.

  YanıtlaSil
 17. merhaba
  .Bence sitenize burun göz dudak el ayak saclar bunlarin hepsini adim adim yerlestirirseniz daha iyi olur
  Teşekkurler

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkür Ederiz. Uyarınızı dikkate alacağız...

   Sil
 18. Merhaba bu siteye daha yeni girdim 11 yaşıma giricem inşallah anlatımın için teşekkür ederim sizin sayenizde karakalem çalışmasını öğrendim ve öğretmen resimden 100 verdi tekrar teşekkürler

  YanıtlaSil
 19. Merhaba bu siteye daha yeni girdim 11 yaşıma giricem inşallah anlatımın için teşekkür ederim sizin sayenizde karakalem çalışmasını öğrendim ve öğretmen resimden 100 verdi tekrar teşekkürler

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhaba Meryem,
   Sizin gibi resim çizimine merak salmış kardeşlerimize Resim çizdirmek konusunda yüreklendirdiysek ne mutlu bize . Başarılarınızın devamını dileriz.

   Sil
 20. Güzel bir anlatımınız var fakat sanki yeni başlayanlar için(mesela ben) biraz daha fazla adım olması lazım gibi. İlkokuldaki resim dersleri hariç tecrübem yok. Karakalem çizim öğrenme hakkında bir kitap alıp öğrenmeye başlamak istiyorum hangi kitabı önerirsiniz? Barrington Barber'ın Çizim Hakkında Öğrenmek İstediğiniz Her Şey'ini almayı düşünüyorum önerir misiniz?

  YanıtlaSil
 21. Merhaba,
  Sayın Azad112, Düşüncelerinizi bizlerle paylaştığınız için teşekkür ederiz.İnternet sitemizde resim çizimi konusunda verilen bilgiler temel birkaç bilgidir. daha fazla bilgi edinmek için bu konuda yayınlanan eserlerden faydalanabilirsiniz.Bahs ettiğiniz kaynak iyi bir seçim olabilir sizin için.Saygılar...

  YanıtlaSil
 22. ben mimarlık öğrencisiyim portre niye çizmeye çalışıyorsun diyebilirsiniz tabi ama bunu yapan her şeyi yapar diye düşünüyorum. anlatımınız gerçekten güzel çıkan sonuçlarda bu doğrultuda olunca teşekkür etmek istedim. ellerinize sağlık

  YanıtlaSil
 23. merhaba ben resimle bayağı bir süreden beri ilgileniyordum ama daha yeni adım atmış oldum... bu site için önerim; duyu organlarının ayrı ayrı, daha net bir şekilde adım adım anlatılsa daha iyi olur diye düşünüyorum.. mesela el, göz, burun çizimlerini ayrı bir şekilde ele alınsa daha iyi olur

  YanıtlaSil
 24. Tesekkür ederim cok guzel anlatmıssiniz bnde resim cizmeye yeni basladm merak ediyorum bircok seyi cizdigimde benzetebiliyorm istedigim sekli aliyo ama insan potresi cizmeye kalktigimda cok farkli birsey cikiyor alakasi olmayan acaba ne kadar surede cizmeye baslayabilirim ve neler yapmam gerekiyor

  YanıtlaSil
 25. Ya bende portre çiziyorum ama benzetmede sıkıntı yaşıyorum acaba nasıl güzel bir şekilde portre çözebilirim

  YanıtlaSil
 26. Ya bende portre çiziyorum ama benzetmede sıkıntı yaşıyorum acaba nasıl güzel bir şekilde portre çözebilirim

  YanıtlaSil
 27. Çok güzel bir anlatımınız var, ve açıklayıcı bir şekliniz. Gerçekten çok, teşekkürler :')

  YanıtlaSil
 28. .Benim resime karşı ilgim var.Ama portre çizimlerim de benzetemiyorum.Sizce ne yapmalıyım.Bilgi verirseniz sevinirim:)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhaba;
   Bu minik sorunuzun çok geniş bir cevabı var:) Ama kısaca çok çok çizim yapmak ve tekniğinizi geliştirmek için araştırma yapmanız gerekmektedir. Bu şekilde kendinizi günden güne geliştiğini göreceksiniz. Hoşçakalın....

   Sil
 29. Ben daha yeni başlıycam. Daha önce çok bi deneyimim olmadı. Bana yardım eder misiniz. Neler yapmalıyım?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhaba;
   Sitemiz de yer alan resim için gerekli malzemeler ile ilgili yazımızı okumanızı ve portre çizimi ile ilgili kısaca değindiğimiz konuları incelemenizi tavsiye edebiliriz.

   Sil
 30. merhaba internetten yapım videoları izleyerek yol kat edebilir miyim

  YanıtlaSil
 31. Merhaba;
  Evet İneternet'ten izlediğiniz videolar ile elbette yol kat etmeniz mümkün. Ancak sadece çizim videolarını izlemekle kalmayın,bol bol alıştırmalar yapın. Göreceksiniz bir karakalem çizim becerilerinizi de bir hayli ilerleme sağlayacaksınız. Teşşekürler

  YanıtlaSil
 32. Emeğinize sağlık gerçekten, işinizin hakkını her yolda vermişsiniz. Sağolun, iyi çalışmalar:)

  YanıtlaSil
 33. Vaooovv çizimler harika efsanesiniz..

  YanıtlaSil
 34. çok şık olmuş kız arkadaşıma aldım ellerinize sağlık.

  YanıtlaSil
 35. Yağmur Beyza Ç.Salı, Temmuz 30, 2019

  Paylaştığınız bilgiler için teşekkür ederim, kendimi geliştirmeye çalışıyorum. Çizimleriniz çok güzel..

  YanıtlaSil
 36. Merhaba çok güzel anlatmışsınız, ellerinize sağlık acab bu ölçüyü cetvelemi ölçücez

  YanıtlaSil
 37. Merhaba çok güzel anlatmışsınız. Elinize sağlık. acaba yüz ölçüğü cetvele mi ölçücez yoksa?

  YanıtlaSil
 38. Tebrik ederim ne güzel anlatmışsınız, sabrınıza bizzat şahit olduk :)

  YanıtlaSil
Yorumunuz denetlendikten sonra yayına alınacaktır. İlginize teşekkür ederiz.

Ad

adım adım resim dersleri,4,Adriana Lima,1,ağız nasıl çizilir,1,Ahmet Kaya,1,Al Pacino,2,anne resmi,1,anneler günü hediyeleri,2,Anneler günü hediyesi,3,araba nasıl çizilir,1,Aragorn,1,Arnold Schwarzenegger,1,atatürk,2,atatürk resmi,1,ayak nasıl çizilir,1,Babalar Günü Hediyesi,1,babaya hediye,1,bayan portre resimleri,3,bebek portre resim,2,bebek resim çalışmaları,2,Ben Stiller,1,Brad Pitt,1,Bruce Willis,1,Cem Yılmaz,1,cem yılmaz resimleri,1,Clint Eastwood,1,Cristiano Ronaldo,1,Cüneyt Arkın,1,çizilmiş anne resmi,1,çocuk portreleri,2,Daniel Craig,1,didier drogba,1,dişler nasıl çizilir,1,doğum günü hediyesi,2,el nasıl çizilir,1,Elijah Wood,1,Emrah,1,en güzel portre resimler,2,en güzel portre resimler.,1,erkek arkadaşa hediye,1,erkek portre,5,eskiz,1,evlilik yıldönümü hediyesi,1,farklı hediye,1,fatih terim,1,Frodo Baggins,1,göz çizim tekniği,1,göz nasıl çizilir,1,gül nasıl çizilir,1,güzel karakalem resimler,2,hangi malzemeler gerekli,1,hediye,1,Hızlı Portre resim,9,hızlı portre resim.,2,hızlı portre resim. kara kalem resim,1,Jack Sparrow,1,Jason Statham,1,jim carrey,1,Johnny Depp,1,kadın resimleri,1,kadir inanır,1,kalem nasıl tutulur,1,Kaliteli kara kalem resimler,2,Kaliteli karakalem resimler,4,kalitelir portre resim,1,Kara kalam Portre Resim,4,kara kalem,17,kara kalem çizilmiş resimler,1,kara kalem nasıl çizilir,1,kara kalem portre çizdirmek,1,kara kalem portre resimler,2,kara kalem resim,12,kara kalem resimler,2,karakalem,12,karakalem aile resmi,1,Karakalem angelina jolie,1,karakalem atatürk,1,karakalem bayan resmi,1,karakalem bebek resimleri,2,karakalem çalışmaları,5,karakalem çay bardağı,1,karakalem çizimi,1,karakalem çizimleri,3,karakalem çocuk resimleri,3,Karakalem Demet Özdemir,1,karakalem dersleri,2,karakalem el çizim teknikleri,1,karakalem elma nasıl çizilir,1,karakalem erkek resimleri,2,karakalem göz çizimi,1,karakalem ile ayak çizim,1,karakalem ile çizilmiş bebek resimleri,1,karakalem ile çizilmiş çocuk resimleri,1,karakalem ile çizilmiş resimler,2,karakalem ile el çizimi,1,karakalem ile köpek resmi nasıl çizilir,1,karakalem kız kulesi,1,karakalem köpek resimleri,1,Karakalem portre,12,karakalem portre çizdirmek,1,karakalem portre fiyatları,1,karakalem portre resim,9,karakalem resim,40,karakalem resim çalışmaları,21,karakalem resim çizdirme,1,karakalem resim çizdirmek,10,karakalem resim çizmek,3,karakalem resim dersleri,9,karakalem resim fiyatları,2,karakalem resim kadın resmi,1,Karakalem resim malzemeleri,1,Karakalem resim nasıl çizilir,15,karakalem resim nerede çizdirilir,1,karakalem resim sipariş,10,karakalem resim teknikleri,1,karakalem resim Türken Şoray,1,karakalem resim yaptırma,1,karakalem resim yaptırmak,1,karakalem resimler,10,karakalem resimleri,1,karakalem sipariş,3,karakalem sitesi,1,karakalem şener şen,1,karakalem ünlü portre resimleri,3,Karakalem ünlü resimleri,28,karakalem yaptırma,1,karakalemle araba nasıl çizilir,1,karakalemle çizilmiş bayan resmi,1,karakelem resim,2,karikatür,1,karikatür çizdirmek,1,karikatür çizimi,1,karikatür fiyatları,1,karikatür sipariş,1,karikatür yapan site,1,kedi,1,kedi resimleri,1,kemal sunal,1,kenan imirzalıoğlu,1,Kıvanç Tatlıtuğ,1,kolay köpek resmi çizmek,1,köpek resmi nasıl çizilir,1,kuzey güney,1,Leonardo di caprio,1,Lionel Messi,1,Mel Gibson,2,meyve resmi çizmek,1,Mükemmel Karakalem Resimler,1,Mükemmel portre resim çizmek,1,müşteri yorumları,1,Orhan Gencebay,1,örnek karakalem resimler,1,özel hediye,1,özel hediyeler,2,portre,6,portre çizdir,11,Portre Çizimleri,1,portre kara kalem resim,1,Portre Karakalem Resim,1,portre resim,36,portre resim çalışmaları,1,portre resim çizdirmek,1,portre resim çizmek,2,portre resim nasıl çizilir,2,portre resim sipariş,4,portre resim.,2,portre resimler,1,portre sipariş,2,portre ünlü resimleri,6,portre yaptır,10,portremi çiz,8,Profesyonel Karakalem Portre Resim,2,profesyonel karakalem resim,9,Profesyonel Karakalem Resimler,1,resim,8,resim çalışmaları,5,resim çizdir,11,resim çizdirmek,2,resim çizimi,2,resim çizimleri,2,resim çizme,1,resim çizmek,4,Resim çizmek için araç gereçler,1,Resim çizmenin faydaları,1,resim çizmeyi öğrenmek,1,resim çizmeyi öğrenmek istiyorum,2,resim dersleri,11,resim fiyatları,1,resim için kağıt kalem yapımı,1,Resim malzemeleri,2,resim nasıl çizilir,3,resim sanatı,1,Resim Sipariş,12,resim teknikleri,1,Ressam olmak,1,rıdvan dilmen,1,Robert De Niro,1,Rusell Crowe,1,sevgililer günü hediyesi,1,Sevgiliye hediye,9,sevgiliye yılbaşı hediyesi,1,Son Samuray,1,su damlası nasıl çizilir,1,Sylvester Stallone,1,tarkan,1,Tatar Ramazan,1,Tom Cruise,1,tom hanks,1,türkan Şoray,1,Türken Şoray Resmi,1,uygun fiyat portre resim,9,ünlü kişiler,1,ünlü resimleri,11,Ünlülerin resimleri,8,videolu anlatım,1,Viggo Mortensen,1,vin diesel,1,Will Smith,1,William Wallace,1,yağlı boya,1,yağlı boya portre resim,1,yağlı boya resimler,1,yılbaşı hediyesi,1,yılmaz erdoğan,1,Zeki Müren,1,
ltr
item
Karakalem Portre Resim Sipariş: Adım Adım Resim Dersi
Adım Adım Resim Dersi
https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEjlJGqVn7qPKXaqguNusS2ON3QHbCTE4XMVkUoxXsUPjEYi4sj9X7f8J_DnRFT06Ptpv_y5nKYhVJe8uPqPpW0SniT1UooCud7EyM4FfVToWSSiMyW1-aWa-X5D0DeyBtAki7Iq4L38_7Q/s640/karakalem_Resim+Dersi.jpg
https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEjlJGqVn7qPKXaqguNusS2ON3QHbCTE4XMVkUoxXsUPjEYi4sj9X7f8J_DnRFT06Ptpv_y5nKYhVJe8uPqPpW0SniT1UooCud7EyM4FfVToWSSiMyW1-aWa-X5D0DeyBtAki7Iq4L38_7Q/s72-c/karakalem_Resim+Dersi.jpg
Karakalem Portre Resim Sipariş
https://www.portreresim.com/2013/05/adim-adim-karakalem-portre-resim-dersi.html
https://www.portreresim.com/
https://www.portreresim.com/
https://www.portreresim.com/2013/05/adim-adim-karakalem-portre-resim-dersi.html
true
7427361433362727629
UTF-8
Yazılar Yükleniyor Not found any posts Tümü Devamı Cevapla Cevabı iptal et Sil By Ana Sayfa SAYFA POSTS Tümü Tavsiye Edilen Etiket ARŞİV ARA Tüm Konular İsteğinizeuygun gönderi bulunamadı DÖN Pazar Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Cumartesi Paz Pzt Sal Çar Per Cum Cts Ocak Şubat Mart Nisan Mayıs Haziran Temmuz Ağustos Eylül Ekim Kasım Aralık Oca Şub Mar Nis May Haz Tem Ağu Eyl Eki Kas Ara Şimdi 1 Dakika Önce ago $$1$$ Dakika Önce 1 Saat Önce $$1$$ Saat Önce Dün $$1$$ Gün Önce $$1$$ Hafta Önce 5 Haftadan Eski Takipçiler Takip BU PREMIUM İÇERİK KİLİTLİ ADIM 1: Bir sosyal ağda paylaşın ADIM 2: Sosyal ağınızdaki bağlantıya tıklayın Tümünü Kopyala Tüm Kodu Seç Tüm kodlar panonuza kopyalandı Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy İçerik tablosu