Mel Gibson, Sir William Wallace, braveheart,
"Braveheart" filmi eminiz ki, sizleri de derinden etkileyen en önemli baş yapıt filmlerden biridir. Film, senaryosu, konusu, oyunculuklar ile gerçekten muhteşem bir başyapıt olmayı fazlası ile hak ediyor. Sizlerin de hatırlayacağı üzere, film afişinde "Herkes Bir Gün Ölür ama Herkes Gerçekten Yaşamaz!" diye bir de çok anlamlı bir sloganı vardı. Bizi de derinden etkileyen bu filme bir nevi saygı mahiyetinde www.portreresim.com olarak sinema tarihine altın harfler ile geçen bu filmin baş aktörü Mel Gibson'un (William Wallace) Karakalem Portre Resmini çizmeyi bir borç bildik ve hemen işe koyulduk. Filmin bir sahnesinde William Wallace Özgürlük mücadelesi verdiği İskoçya topraklarına o mavi gözleri ile anlamlı ve derin bir bakış atar. İşte biz de bu bakışı karakalem resime dönüştürmeye karar verdik ve ortaya böyle bir eser çıkarttık. Umarız siz de beğenmişsinizdir.


Tarihler 1995 yılını gösterdiğinde, sinema tarihinin o döneme kadarki en görkemli ve en etkileyici filmi gösterime girer. O dönem taraflı ve tarafsız bir çok eleştirmen tarafından film tam not alır ve 10 dalda aday gösterildiği OSCAR'ın 5'ini kazanır. Muhteşem Braveheart (Sesur Yürek) filminin konusunu kısaca anımsayalım mı?; William Wallace'ın eşi, İngiliz kraliyet ordusuna bağlı askeri birlikler tarafından öldürülür ve köy yağmalanır, Wallace, tutku ile bağlı olduğu eşinin intikamını almak ister ve bu intikam duygusu kısa bir süre içerisinde, İngiliz ordusuna ve kraliyet ailesine boyun eğen İskoç Beyliklerinin, kıscası İskoçya'nın tutku dolu özgürlük mücadelesine döner. Wallece efsanesi bütün ülkeye yayılır ve artık o ülkesi için cesaretin, başkalıdırının, özgürlüğün simgesi olmuştur.  William Wallace (Mel Gibson) ortaya çıkana kadar, İngilizlere boyun eğen İskoçya Halkı için artık bir başkaldırı ve bir araya gelme, özgürlük mücadelesi verme vakti gelmiştir. 

Karakalem Portre Resimler - Mel Gibson 


William Wallace


Yorum Gönder Blogger

 1. başarılı ve profesyonel çalışmalar. emeği geçenlerin ellerine sağlık.

  YanıtlaSil
 2. teşekür ederim anıl baydere. bu güzel yorumun için

  YanıtlaSil
 3. Karakalem çizim konusunda sizlerden oldukça feyz alıyorum. Özelikle nasıl çizilir konulu anlatımlarınıza bayılıyorum Umarım daha fazla konuyu ele alarak anlatımını yaparsınız. Sevgiler.

  YanıtlaSil
 4. Sevgili Talha Solmaz bey bu güzel övgüleriniz için teşekkür ederiz. Sizleri memnun edebiliyorsak ne mutlu bize. Sağlıcakla kalın.

  YanıtlaSil

 
Top