profesyonel göz resimleri
Göz, insan yüzünün en canlı ve en anlamlı organlarından biri. Profesyonel anlamda karakalem portre resim çizerken, resmini çizdiğimiz kişinin ruh ifadesini daha çok bakışları, yani doğru göz çizimi ile beyeaz bir kağıda yansıtırız. Karakalem resim çizmeye heves eden bir çok resim severin de, nasıl çizildiğini en fazla merak ettiği şey Gözler! İşte bu yazımızda siz değerli dostlarımıza karakalem ile nasıl profesyonelce göz resmi çizilebileceğini adım adım anlatmaya çalışacağız!

Bu arada, aşağıdaki resim, 13.07.2014 tarihli çalışmamıza aittir. Bu resim %100 portreresim.com'a ait bir resim çalışması olup, bir çok karakalem resim sitesinde yapıldığı gibi, yabancı sitelerden emek hırsızlığı yapılarak alınmış ya da üzerinde Photoshop ile düzenleme yapılmış bir resim kesinlikle değildir.
Karakalem resim

Karakalem İle Adım Adım Göz Çizim Tekniği


Konumuza giriş yaparken, insan gözünün, insan yüzündeki en canlı ve en anlamlı organ olduğunu söylemiştik. Gerçekten de karakalem resim çizerken de gözün son derece canlı ve parlak kağıda aktarılması gerekmektedir. Resim kağıdına göz çizimi parlak ve canlı yansıtılmadığı taktirde, o resmin başarısından bahsetmek mümkün olmaz! Peki karakalem ile göz nasıl çiziliyor! 

Aşağıda adım adım göz çizim tekniği gösterilmektedir. 

Göz resmi çizim teknikleri
Birinci adımda, çizeceğimiz göze ait bir taslak oluşturuyoruz.
Göz resmi çizim teknikleri -2
 Göz bebeğine yansıyan ışık bölümünü beyaz bırakarak, göz bebeğinin içini karalıyoruz.
Göz resmi çizim teknikleri -3
Göz bebeğinin etrafını, çizeceğimiz gözün rengini de hesaba katarak (örneğin yeşil ve mavi göz çiziyorsak çok fazla karalama yapmadan) karalıyoruz.
Göz resmi çizim teknikleri -4
 Tortillon Stump (Harmanlama Kalemi) ile gözümüzün açık ve parlak renkteki bölgelerini belirliyoruz.
Göz resmi çizim teknikleri -5
 Gözün ak olan kısımlara ışık efekti ve hafif karalama ile boyut kazandırıyoruz.
Göz resmi çizim teknikleri -6
 Göz kapağı bölgesine yine derinlik, ışık ve boyut katmak için beyaz renk kalemle karalama yapıyoruz.
Göz resmi çizim teknikleri -7
 Kirpikler oluşturuluyor. Göz kapağının alt bölgesine de benzer şekilde karalamalar yapıyoruz.
Göz resmi çizim teknikleri -8
İşte resmin bitmiş hali. 

Yorum Gönder Blogger

  1. Hangi kalemleri kullanıyoruz?

    YanıtlaSil
  2. Karakalem göz nasıl çizilir? sorularıma istediğim cevapları alabildim. Elinize emeğinize sağlık. Benim gibi amatör karakalem çizim yapanlar için oldukça iyi bir anlatım olmuş.

    YanıtlaSil
  3. Yine her zamanki gibi çok samimi ve içten bir anlatım yapmışsınız... elinize ve Emeğinize sağlık. Yeni yazılarınızı sabırsızlıkla bekliyorum..

    YanıtlaSil

 
Top