karakalem resim
Portreresim.com ünlülere ait karakalem resim çalışmalarına bir yenisini daha ekliyor. Karakalem Resim galerimize dünyaca ünlü oyuncu, senarist ve çok sık olmasa da yönetmen Sylvester Stallone'i konuk ediyoruz. Resme meraklı ve resim çizmeye çalışan sevgili okurlarımızın dikkatini şu durum mutlaka çekmiştir; Özellikle tatil beldelerinde, karakalem resim çizen, ya da karikatür çizen ressamların  arka taraflarında daha önceden özenerek yapmış oldukları referans resimleri vardır. Bu resimler içerisinde mutlaka Sylvester Stallone'yi görürsünüz. Çünkü Stallone'nin sivri hatlardan oluşmuş, belirgin bir yüz ifadesi vardır. Siz O'na ait çizilmiş bir resmi 2 km. öteden bile mutlaka fark edersiniz. Neyse konuyu uzatmadan, sizxden gelen eleştiri ve öneriler doğrultusunda ünlülere ait karakalem resim sayımız her geçen gün artmaya devam ediyor ve bu durum bizi fazlası mutlu ediyor. Bundan sonrası içinde vakit buldukça yeni resim çalışmalarımızı buradan paylaşmaya devam edeceğiz. 


Sylvester Stallone Kimdir? Sylvester Stallone'yi oynadığı filmlerde sadece kas yığını bir oyuncu ve başka da bir özelliği yok diye tarif etmek sanırım O'na çok büyük bir haksızlık olacaktır. Çünkü özellikle sinemaya adım attığı ilk dönemde yokluklar içerisinde hayatını kazanmaya çalışan bir boksörün yaşamını işlediği "Rocky" filminde gerçekten de oyunculuğu ile göz doldurmuştur. Gerçekten de Stallone filmleri içerisinde Türk izleyicisinin en çok beğendiği filmleri şüphesiz Rocky ve aksiyon sahneleri ile dolu Rambo filmleridir. Bizlere adını daha çok aksiyon filmleriyle duyuran Sylvester Stallone 1946 yılında New York eyaletinde doğmuştur. Gerçek adı Sylvester Enzio Stallone olan aktörün doğumu ciddi sıkıntılar ile gerçekleşir ve doğum anında yüzününün sol alt kısmında felç oluşur. Stallone'nin yüzündeki sivriliklerin ve belirginliklerin sebebi doğum anında yaşadığı bu problem ve felç olmuştur. Bu felç sebebi ile bir süre konuşma bozukluğu ve sol gözün kayması gibi sorunlar oluşur. 

Sylvester Stallone profesyonel bir oyuncu olarak başarıyı yakaladığı ilk filmi 1976 yılında çevirdiği Rocky filmidir. Bu filmde İtalyan asıllı bir boksör olan "Rocky Balboa"'nın hayatı anlatılmıştır. Film o kadar beğenilir ve o kadar yüksek bir gişe hasılatı yapar ki, daha sonra bu filmin serisinin yapılmasına karar verilir. Stallone, Rocky filminde hem senarist hem de yönetmenlik deneyimi yaşamıştır. Efsane haline gelen "Rocky" serisinin bütün filmlerinin senaryosunu kendisi yazmış ve "Rocky 2"," Rocky 3", "Rocky 4" ve "Rocky 6". filmlerinde yönetmenlik koltuğuna oturmuştur. Sylvester Stallone, Rocky ile ciddi başarı yakalaması sayesinde ününe  ün katacağı diğer bir film serisi olan "İlk Kan";"Rambo" filmlerinde "Jhon Rambo" karakterini canlandırır. Rambo filmlerinde kaslı vücudu, bıcağı, silahı ve kafasına bağladığı kuşak şeklindeki bez parçası ile tek başına Afganistan'ı Rus işgalinden kurtarır. Rambo filmleri inanılmaz derecede abartılıdır ama izleyici yine de bu filmleri izlemekten, sinemaya gitmekten geri durmaz. Rambo filmleri de müthiş bir gişe hasılatı sağlar ve film tıpkı Rocky de olduğu gibi serisi çekilir. 

Karakalem Resimler Sylvester Stallone


karakalem resim çalışmaları

bilgi@portreresim.com

Sipariş Formu

Yorum Gönder Blogger

  1. Süper çizim. Çok beğendim

    YanıtlaSil
  2. Yav Valla aynısını çizmiş adam :))

    YanıtlaSil
  3. Bence çizim harika bayıldım emeğinize sağlık süpersiniz:)

    YanıtlaSil

 
Top