karakalem resim çalışmaları
Çalışma masamın üstünde bana boş boş bakan beyaz bir resim kağıdı ve bir kaç tane de rengi sadece siyah olan kalemler duruyor. Resim çizme hevesim tavan yapmış. Kötü bir benzetme olacak ama kendimi adeta madde bağımlısı gibi hissediyorum. Gerçekten de resim çizmeye başladığım küçüklüğümden beri, kendimi iyi hissetmek için mutlaka bir şeyler karalamalı bir şeyler çizmeliydim. Resim çizmek, bir yaşam biçimi olmaya başlamıştı bende. Bu akşam da mutlaka bir resim çizmeliydim. Anlayacağınız "resim krizim tuttu" ve bir şeyler çizemesem rahat rahat uyuyamayacağım! Derken sonrasında internete girdim ve resmini çizebileceğim ünlü bir yüz aradım. Acaba hangi ünlünün karakalem resmini çizsem? Derken Google'nin görsel aramaları kısmına "ünlü sinema oyuncuları" diye yazdım ve karşıma çıkan görsel listede görür görmez ne çizeceğimin kararnı verdim: "Karayip Korsanları - Jack Sparrow (Johnny Depp)". Karayip Korsanları son yıllarda izlediğim en kaliteli korsanlık-macera filmlerinden biri. Ayrıca bu filmi başarıya ulaştıran ve izlenebilir kılan Jack Sparrow karakteri ile Johnny Depp'in oyunculuğuna ise müthiş bir hayranlık duymaya başladım. Bu sebeple bugün sizlere son karakalem resim çalışmam olan Jack Sparrow resmini paylaşıyorum.

Her zaman dile getirdiğim gibi karakalem sevenler, portre resim çizmeye meraklı olanlar lütfen sizler de görüşlerinizi, yeteneklerinizi, eleştirilerinizi buradan gelin paylaşın. Karakalem portre resimler üzerine çalışmalar yaptığımız, ister adına atölye deyin, ister evimiz deyin, burası size ait bir yer! Ben Dükkan diyeceğim! Bu dükkan sizin, bu dükkan hepimizin!

Karakalem Resim Çizimleri - Jack Sparrow (Johnny Depp)


karakalem resimler

bilgi@portreresim.com

Sipariş Formu


Yorum Gönder Blogger

  1. Çok güzel karakalem bir çizim olmuş. Tebrikler. Bende çok çizmiştim Jack Sparrow karakterini. Bir ara size göndermek istiyorum. Umarım yayınlarsınız.

    YanıtlaSil
  2. Kirli bir çalışma olmuş Ama yinede çok güzel. :)))

    YanıtlaSil
  3. Sanat bu olsa gerek. Ne güzel bir çizim böyle tek kelime ile harika olmuş bire bir aynısı emeğinize sağlık..

    YanıtlaSil

 
Top