Karakalem Çalışmaları Kedi Resmi
Merhaba Portreresim.com takipçileri. Sitemizin iletişim panelinden bize ulaşan değerli bazı okurlarımız, sitemiz içerisinde ünlülere ait karakalem resimlerin yanında bir de doğa, hayvan resimlerin de olması gerektiği yönünde tavsiyelerde bulunmuşlardır. Biz de, bu sebeple hem değerli okurlarımızın ricasını kırmamak, hem de sitemiz içerisinde farklı kategorilerde karakalem resim çalışmaları sergilemek adına, "kedi" resmi çizmeye karar verdik. Karakalem ile çizmiş olduğumuz "Kedi" Resim çalışmamız yaklaşık 9 saat sürmüştür. Bu resim çalışmamızda diğer çalışmalarımızdan farklı olarak, değişik malzemeler ve farklı bir çizim tekniği denedik. Çünkü, özellikle tüylü hayvan resimleri çizerken, gerçeği yansıtması açısından insan portre çizimlerinden farklı bir çizim tekniği denemek kaçınılmazdı. "Kedi" resim çalışmamız ile ilgili teknik bilgi almak nasıl çizildiği hakkında merak ettikleriniz için lütfen "yorum" kısmından bize sorularınızı ya da eleştirilerinizi iletiniz. 


Hazır yeri gelmişken, resme yeni başlayanlar, resime meraklı olanlar, yeteneğinin olduğunu düşünenler için bir iki küçük tavsiyede bulunmak isteriz. Sadece insan portre resmi çizmek yerine, ara ara manzara, nesne, obje ya da at, kuş, köpek hatta balık resimleri çizmek yararınıza olacaktır. Göreceksiniz ki, size farklı gelen, daha önce denemediğiniz her türlü farklı çizim, daha sonra size ciddi bir tecrübe kazandıracaktır. Daha önce denemediğiniz karalama teknikleri deneyecek, farklı ışık etkileri yakalamaya çalışacaksınız. Örneğin, sadece insan yüzü çizmek, insan gözü, dudağı, kaşı ya da saçı çizmek bir yerden sonra çizimlerinizi rutinleştirmeye başlar. Bunun yerine ellerinizin resim çizimi konusunda paslanmaması için mümkün mertebe daha farklı cisim ya da canlılar ile ilgili karakalem çizimleri yapmayı deneyebilirsiniz. 

Bu arada Sosyal Mesajımızı da vermeyi ihmal etmeyelim. "Hayvanları sevmeyen İnsanları Sevemez..." İnsanoğlu o kadar acımasız olabiliyor ki, hayatta kalmak için kendi dışındaki canlıların yaşamasına maalesef izin vermiyor. Yaşadığımız gezegende en az insanlar kadar yaşama hakkı olan diğer canlıların her geçen gün sayısında ciddi derecede azalmalar oluyor. Her geçen gün, gezegenimizde bir canlı türünün soyu tükeniyor. Bu gidişle, tıpkı dinozorlar gibi şuan sokaklarımızda rastladığımız kedi, kuş, köpekleri bile sadece ansiklopedi sayfalarında görmekten endişe ediyorum.

Karakalem Hayvan Resimleri -  Kedi Karakalem Resim ÇalışmamızYorum Gönder Blogger

  1. Kedi resmi çok güzel. Gözler aynı gerçek gibi olmuş. Gerçekten çizim mi bu?

    YanıtlaSil

 
Top