Karakalem Kemal Sunal
Gördüğünüz bu Karakalem Portre Çalışması Rahmetli Kemal Sunal'a ithaf olunur. Toplumumuzda herkesin en az 10-15 filmini izlediği, hatta tekrarının tekrarını izlediği komedi filmlerinin büyük oyuncusu, halkımızın gerçek kahramanı Kemal Sunal'ı portreresim.com ekibi olarak saygı ve rahmet ile anıyoruz. Bundan sonra da sitemize, vakit buldukça ve elimizden geldiğince, hayatımızda derin izler bırakan, ünlülere ait karakalem çalışmaları eklemeyi düşünüyoruz. Elbette ki, fenomen haline gelmiş ünlü kişiler içerisinde nam-ı diyar "Şaban'ı" yani Kemal Sunal'ı unutmak büyük bir haksızlık ve saygısızlık olurdu. Biz de bu düşünce ile, bir Şaban klasiği haline gelmiş olan, Şaban'ın bakışını ve Şaban'ın duruşunu en iyi simgeleyen bir Kemal Sunal resmi belirledik ve bu resimden Karar Kalem Portre oluşturmaya karar verdik. Karakalem resim çizmeye meraklı olan sevgili dostlarımıza bir tavsiyemiz olacak; Lütfen çizmekten keyif aldığınız resimleri defalarca çizin! Göreceksiniz ki, her yeni resminizde bir basamak daha yukarı çıkacaksınız. Kara kalem Portre Resim konusunda kendinizi geliştirmek istiyorsanız, resim çizmeyi sevmeniz ve bu işten keyif almanız şart! Umarız Portre resim çizmeye meraklı olan değerli arkadaşlarımız, bu gibi resimleri örnek alır ve kendilerini geliştirecek ve pratik yapmalarını sağlayacak karakalem resimlere imzalarını atarlar. 

Kemal Sunal
Yeşilçam Sinemasını bugünlere getiren ve Türk Sinemasını halkımıza sevdiren en önemli Sinema oyuncusu kimdir diye sorarsanız, bize göre tartışmasız Kemal Sunal'dır. Sinema yaşamına birbirinden güzel ve ağırlıklı olarak komedi olan 82 film sığdıran Kemal Sunal, 3 Temmuz 2000 tarihinde Son filmi olan Balalayka filminin çekimleri için gittiği Trabzon uçağında maalesef kalp krizi geçirir ve hayata gözlerini yumar. Kemal Sunal gerçek bir sinema emekçisi ve büyük bir oyuncuydu. O filmlerinde oynadığı rollerde hep halkın içinden biri oldu. Sinema tarihinin gerzek, şapşal, salak tiplemelerini en fazla oynayan oyuncuların başında Kemal Sunal gelir. Bir rivayete göre, Kemal Sunal'ın oyuncu ve yakın arkadaşları tarafından bu söylenir; Gerçek yaşamında o kadar ciddi biridir ki, pek yüzü gülmez diye. Düşünün ki, böyle bir adam, gerzek, salak tiplemeleri ile oynadığı filmlerde milyonları kahkahaya boğan ve perdede devleşen bir komedi ustasına dönüşebiliyor. Bizde bu büyük ustanın önünde bir kez daha portreresim.com ekibi olarak saygı ile eğiliyoruz. Bugün sokakta herhangi birini çevirip sinemamızın en ünlü beş kişisini sayın diye sorsanız, bu beş kişinin içerisinde Kemal Sunal adı mutlaka olur. Şaban karakteri milyonlar tarafından o kadar çok sevildi ki, hatta o karaktere can veren rahmetli Kemal Sunal ismi bile "Şaban" karakterinin gerisinde kaldı. 

Seni unutmadık, unutmayacağız ŞABAN!


bilgi@portreresim.com
Sipariş Formu

Yorum Gönder Blogger

 1. Rahmetli Kemal Sunal Türkiye onun gibi biri daha gelmez. Hala filmşerini izler izler güleriz. Allah rahmet eylesin. Çizimide pek bir güzel olmuş. Elinize yüreğinize sağlık . Aynı gerçek gibi maşallah.

  YanıtlaSil
 2. Çöpçüler kralında Kemal Sunal'ın Ayşen Gruday'ı kaçırmayı düşündüğü sahnedeki bakışı. Harika olmuş valla. Çalı süpürgeside üzerine zimmetliymiş. Allah gani gani rahmet eylesin. Çizeninde eline koluna sağlık.

  YanıtlaSil
 3. Yeşim ÖzçelikSalı, Haziran 26, 2018

  Her seferinde bıkmadan izlediğim tek insan... Çizim ise harika olmuş, gerçekten emeğinize sağlık. Süpersiniz!

  YanıtlaSil
 4. Çocukluğumun kahramanı muhteşem insan.. Çizim harika olmuş emeğinize sağlık bende sipariş vermek istiyorum nasıl yapabilirim acaba?

  YanıtlaSil
 5. İlk başta tedirgindim ama gerçekten hayran kaldım emeğinize sağlık.

  YanıtlaSil

 
Top